مجلس شورای اسلامی صبح فردا برای بررسی صلاحیت و برنامه های وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان جلسه علنی دارد.

به گزارش افکارنیوز ، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی صلاحیت و برنامه های سیدنصرالله سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان صبح فردا (یکشنبه) در صحن بهارستان برگزار می شود.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان یکشنبه هفته گذشته طی نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، نصرالله سجادی را به عنوان وزرای پیشنهادی ورزش و جوانان معرفی کرد و براساس اعلام علی لاریجانی قرار شد جلسه رأی اعتماد فردا یک شنبه برگزار شود.

براساس تبصره یک ماده ۲۰۶ آئین نامه داخلی مجلس در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی در صورتی که تعداد آنها کمتر از نصف مجموع وزرای کابینه باشد، رئیس جمهور فرصت دارد به مدت یک ساعت بدون بحث در باره کلیات برنامه ها و ترکیب هیئت وزیران تنها در مورد برنامه ها و صلاحیت وزیران پیشنهادی صحبت کند.

براساس قانون، پس از سخنان رئیس جمهور، دو مخالف و دو موافق به ترتیب یک نفر مخالف و یک نفر موافق و هر کدام به مدت حداکثر ۱۵ دقیقه فرصت دارند تا ادله خود را در موافقت یا مخالفت با وزیر پیشنهادی مطرح کنند. البته هر نماینده مخالف یا موافق می تواند تمام یا بخشی از وقت خود را به نماینده دیگری بدهد.

پس از اتمام سخنرانی مخالفان و موافقان، خود وزیر پیشنهادی حداکثر ۳۰ دقیقه فرصت دارد تا از برنامه های خود دفاع کند. پس از سخنان وزیر پیشنهادی نیز رای وکلای ملت اخذ می شود.

براساس زمان های پیش بینی شده در آئین نامه داخلی پارلمان، مجلس برای بررسی برنامه های هر وزیر پیشنهادی ۱۵۰ دقیقه زمان می گذارد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات