ریابکوف:

معاون وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که کشورهای دخیل در مذاکرات با ایران خواستار رسیدن به یک نتیجه مثبت هستند.

به گزارش افکارنیوز ، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در گفت وگو با خبرگزاری نووستی بدون این که به طور مستقیم تصمیم سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه برای پیوستن به مذاکرات ژنو تایید را کند، گفت» : نشست ژنو به سطح وزیران ارتقاء یافته است.

ریابکوف گفت: شنبه ما روی تحقق نتایج درازمدتی که کل جهان مدت ها انتظارش را می کشید حساب می کنیم.

معاون وزیر امور خارجه روسیه افزود: هیچ یک از کشورهای دخیل در مذاکرات دوست ندارند بدون یک نتیجه مثبت اینجا را ترک کنند.

امید به تحقق یک دستاورد در مذاکرات هسته یی افزایش فعالیت های دیپلماتیک را به همراه داشته است و جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، ویلیام هیگ، وزیر امورخارجه انگلیس، گیدو وستروله، وزیر امور خارجه آلمان، و لارن فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه همگی به طور غیرمنتظره تغییراتی در برنامه های شان دادند تا به ژنو سفر کنند.

کرملین روز جمعه اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که شدیدا مخالف توافق با ایران است روز جمعه با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه تماس تلفنی گرفت و قرار است در تاریخ ۲۰ (۲۹ آبان) نوامبر برای دیدن پوتین به مسکو سفر کند.

یک خبرگزاری روس روز جمعه گزارش داد که لاوروف قصد دارد روز شنبه به ژنو سفر کند تا به همتاهایش در مذاکرات با ایران بپیوندد.

منبعی که نامی از وی برده نشد در گفت وگو با خبرگزاری ایتارتاف گفت که لاوروف قصد دارد برود و افزود: ما امیدواریم که شرکت او در مذاکرات به تحقق نتایج مثبت کمک کند.

این خبر با اظهارات پیشین سخنگوی لاوروف در روز جمعه مبنی بر این که وزیر امور خارجه روسیه برنامه ای برای پیوستن به مذاکرات ژنو ندارد، تضاد داشت.

ریابکوف در گفت وگو با نووستی تاکید کرد که مسکو انتظار دارد مذاکرات نتیجه پایداری به دنبال داشته باشد، اظهاراتی که می تواند حاکی از کمتر شدن اختلافات برای رسیدن به یک توافق نهایی باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات