فرقه تروریستی منافقین که بنا داشت در واکنش به حضور نوری المالکی نخست وزیر عراق تجمع اعتراضی راه بیاندازد این بار دست به دامن روش های عجیب و غریب شد.

 به گزارش افکارنیوز ، این فرقه تلاش کرد وانمود کند این تجمع با حضور ایرانی ها و در عین حال بزرگ بوده اما تصاویری که سایت های وابسته به خود فرقه منتشر کرده اند حکایت از داستان دیگری دارد.

به گزارش سایت اطلاع رسانی انجمن نجات، در این تصاویر مشخصا تعداد نفرات شرکت کننده به زحمت از انگشتان دست بیشتر است. فاجعه تر اینکه تصاویر از زوایایی گرفته شده که این چند ده نفر را از پشت سر نشان می دهد نه از روبه رو (! ) این اقدام با هدف کتمان ماندن هویت غیرایرانی افراد صورت گرفته است.

قبلا نیز عوامل سازمان با صرف مبالغ هنگفت و تبلیغات زیاد، افرادی از اتباع کشورهای مختلف و در بسیاری موارد متقاضیان پناهندگی آفریقایی در کشورهای اروپایی و آمریکا را به تجمعاتشان می کشاندند.

این افراد در قبال دریافت مقداری پول توجیبی و یک وعده ناهار و تور توریستی بسیار ارزان حاضر می شدند در این تجمعات شرکت کنند. تجمعات عموما نه به نام سازمان که تحت عنوان انجمن های پوششی حامی حقوق بشر ولی وابسته به سازمان صورت می گرفت؛ امری که شرکت کنندگان اساسا از آن مطلع نبودند.

انتشار گزارش های تصویری از این تجمعات دست منافقین را رو می کرد. چهره افراد به صورت بارزی بیانگر هویت غیرایرانی آنها بود. همین امر سبب شد تا خبر رسوایی سازمان منافقین در این خصوص که به دفعات و در چندین تجمع تکرار شد فراگیر شود.

رسانه های غربی از جمله شبکه فرانس ۲۴ در جشن ویلپنت پاریس در ژوئن ۲۰۰۱ در این خصوص گزارش داد که عوامل سازمان با پرداخت ۶ یورو و وعده گردشگری ۳ روزه در پاریس به دانشجویان لهستانی آنها را به جشن خود آوردند.

طنز ماجرا اجازه دولت آمریکا به تروریست ها برای تجمع مقابل کاخ سفید است حال آن که پلیس آمریکایی در جریان اعتراضات خیابانی به نظام سرمایه داری (جنبش ۹۹ درصدی) به سرکوب شدید مردم پرداخت.

تایم: عربستان غیرمسئول ترین کشور جهان است
اگر بنا باشد جایزه ای برای وظیفه ناشناسی و غیرمسئول ترین دولت جهان در نظر گرفته شود، یقینا کشور منتخب، عربستان سعودی خواهد بود.

مجله تایم با انتشار این ارزیابی به قلم فرید زکریا نوشت، همچنین اگر جایزه ای برای مسئول ترین کشور در جهت معرفی و اشاعه ایدئولوژی رادیکال و مسلح در سراسر جهان در نظر گرفته شود، باز هم یقینا آن کشور عربستان خواهد بود. ثروت سرشار نفتی این پادشاهی در طول چهار دهه گذشته، انحصار و تایید و امضای صدور افراط گرایی خشونت گرایانه را داشته است.

به هر جای جهان که نگاه کنیم، از آلمان گرفته تا اندونزی، مراکز گسترده شده با هزینه عربستان اداره می شود و این خشونت را تبلیغ می کنند.

تایم نوشت: در یکی از پیام های تلفنی مربوط به دسامبر سال ۲۰۰۹ که «ویکی لیکس» آنها را سال ۲۰۱۰ افشا کرد، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه وقت آمریکا می گوید: عربستان پایگاه اصلی و مهم تامین اعتبار لازم برای تروریسم است و ریاض فقط اقدامات محدودی در راه قطع کردن این واریز سیل آسای مالی به طالبان و سایر گروه های مشابه به عمل آورده است.

دولت عربستان یکی از تنها سه کشور جهان بود که دولت طالبان در افغانستان را به رسمیت شناخت و مورد حمایت قرار داد و تنها بعد از واقعه یازده سپتامبر دست از این حمایت کشید.

«اقبال حیدر» وزیر اسبق قانون عربستان در تاریخ اوت ۲۰۱۲ در مصاحبه ای به شبکه خبری «دویچه وله» آلمان اعلام کرد: تفاوتی نمی کند طالبان باشد یا «لشکر الطیبه» ، ایدئولوژی هر دو گروه وهابیت عربستان است، بدون ذره ای تردید. شکی نیست که عربستان از گروه های وهابی حاضر در سراسر پاکستان حمایت می کند.

در جنگ عراق نیز حامی اصلی گروه های تروریستی، عربستان بوده است و رژیم سعودی اکنون همین مدل را در سوریه پیاده می کند.

فرید زکریا خاطرنشان کرد: در این میان به حق باید بهترین مصداق برای شکست سیاست خاورمیانه ای آمریکا را عربستان دانست. اوباما هم اکنون سیاست های خود را در بازخورد با عربستان نهایی می کند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات