سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از کارشنکی ها نماینده فرانسه در مذاکرات هسته ای، از وزارت خارجه فرانسه خواست به جای باج خواهی از مذاکرات و تبعیت از سیاست های رژیم صهیونیستی به خواست مردم خود تن دهد.

به گزارش ا فکارنیوز ، سید حسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به استمرار مذاکرات ایران با ۱+۵ در ژنو، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره ثابت کرده که از منطق گفتگو حمایت می کند.

وی با انتقاد از کارشنکی های که نماینده فرانسه در مذاکرات هسته ای انجام می دهد، تصریح کرد: رفتار نماینده فرانسه در مذاکرات هسته ای نشان می دهد که فرانسه دنبال باج خواهی از مذاکرات است که این رفتار غیرمنطقی باید از طرف کشورهای دیگر عضو۱+۵ پاسخ داده شود.

نقوی با بیان اینکه بهتر است۱+۵ تکلیف خود را با باج خواهی های فرانسه روشن کند، تاکید کرد: در حالی که مردم فرانسه خواهان بهبود روابط بین پاریس و تهران هستند، متاسفانه دولت فرانسه نظر رژیم صهیونیستی را بر خواست مردم خود ترجیح داده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر حمایت مجلس و ملت ایران از تیم مذاکره کننده هسته ای، خاطر نشان کرد: امیدواریم وزیر خارجه فرانسه با نگاهی منطقی به مذاکرات نگاه کند.

نقوی با بیان اینکه لغو تمام تحریم های اعمالی علیه ملت ایران، مطالبه جدی مجلس و دولت ایران است، تاکید کرد: ایران هیچ چیز برای پنهان کردن ندارد و از هر اقدامی برای شفاف سازی پرهیز نمی کند اما در عین حال به هیچ عنوان از حق هسته ای ملت ایران کوتاه نخواهد آمد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات