نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: تیم مذاکره کننده ایرانی از حمایت قاطع مقام معظم رهبری، ملت ایران، جریان های سیاسی و مجلس شورای اسلامی برخوردار است.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم بزرگداشت مرحوم عسکر اولادی که در مسجد ارک تهران برگزار شد اظهار داشت: مرحوم عسکر اولادی یک عضو فعال و پیش رو و از ستاره های درخشان آسمان ایران اسلامی بودند.

ابوترابی فرد ادامه داد: مرحوم عسکر اولادی از آغاز در مکتب مرجعیت و فقاهت شکل گرفت و با الهام از اندیشه سیاسی حضرت امام (ره) در عرصه سیاست حضور پررنگی را ایفا کرد.

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به زندانی بودن مرحوم عسکر اولادی در سیاه چال های رژیم ستم شاهی ادامه داد: آن مرحوم در بیش از سه دهه از عمر انقلاب اسلامی یک نیروی کارآزموده، عالم، محزب و معتقد به آموزه های دینی بود که در راه خدمت به امام و رهبری حرکت می کرد.

وی خاطرنشان کرد: آقای عسکر اولادی به وحدت میان صفوف اسلامی به ویژه جریان های سیاسی و انقلابی بسیار معتقد بود و بی نظیر دغدغه داشت از این رو عملی کردن آرمان های حضرت امام و مقام معظم رهبری را به معنی واقعی کلمه دنبال می کرد.

ابوترابی فرد درباره ارزیابی خود از مذاکرات ایران با کشورهای ۵+۱ تصریح کرد: ما امروز با یک تجربه طولانی از سه دهه از عمر انقلاب اسلامی و قدرت برآمده از حماسه ۲۴ خرداد ۹۲ در یک جایگاه فاخر از لحاظ اقتدار سیاسی قرار داریم.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به چالش آمریکا و نظام سلطه در عرصه های اقتصادی و در منطقه خاورمیانه خاطرنشان کرد: دشمن امروز به جایگاه مقتدر جمهوری اسلامی و چالش های خود اذعان دارد و به نظر می رسد آنها بیش از گذشته مذاکرات را جدی تلقی می کنند.

وی با تأکید بر اینکه تیم مذاکره کننده ایرانی در این مذاکرات با یک عقبه قابل قبول و از موضع قدرت وارد شده است ادامه داد: آنها از حمایت قاطع مقام معظم رهبری، ملت ایران، جریان های سیاسی و مجلس شورای اسلامی برخوردار هستند تا از منافع ملی کشورمان در استفاده از حق هسته ای دفاع کنند.

ابوترابی فرد در پایان افزود: موضع همراه با اقتدار تیم مذاکره کننده ایرانی در کنار گفت وگوهای توأم با علم و تجربه آنها راه را برای دستیابی ملت ایران به منافع مشروع هموار می کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات