محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان اعلام کرد که فرصت ها برای امضای توافقنامه ایران و گروه۱+۵ کم است.

به گزارش افکارنیوز ، محمد جواد ظریف امروز پس از دیدار سه جانبه با کاترین اشتون و جان کری اعلام کرد که" فرصت ها برای امضای توافقنامه با گروه ۱+۵ کم است و بسیاری از مسایل حل نشده وجود دارد" .
وزیر خارجه کشورمان پیش از ورود به محل مذاکرات سه جانبه با کری و اشتون به تعدادی از خبرنگاران ایرانی گفت که هنوز فاصله هایی وجود دارد اما پیشرفت هم وجود داشته است.
منابع آگاه نزدیک به هیأت مذاکره کننده گروه ۱+۵ اعلام کردند که فرانسه در حال مانع تراشی در راه رسیدن به توافق این هیأت و طرف ایرانی است.
لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، در گفت و گو با رادیو فرانس اینتر مدعی شد که پیش نویس توافق ایران و غرب راضی کننده به نظر نمی رسید و با برخی از مسائل متن ارائه شده موافق نیست.
فابیوس همچنین تأکید کرد: به نظر ما تحریم ها باید هدفمند و قابل بازگشت باشد. وی در این گفت وگو تصریح کرد که می توان توافقی برای ۶ ماه داشت و بعد به سمت و سوی توافق نهایی حرکت کرد.
فابیوس همچنین با تأکید بر این نکته که گفت وگوها پیچیده و سخت بوده است، گفت: " نیروگاه اراک و غنی سازی جزو مهمترین مشکلات است و بدون حل این مسئله رسیدن به توافق ممکن نیست" .
لوران فابیوس امروز اعلام کرد که نگرانی های اسرائیل و کشورهای منطقه درباره برنامه هسته ای ایران باید مورد توجه قرار بگیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات