طبق اعلام نایب رئیس هیئت نظارت برامور نمایندگان مجلس کار بررسی پرونده شکایت حمید بقایی از ۳ نماینده مجلس در هیئت نظارت به پایان رسیده و این هیئت نظر خود را به مراجع قضایی اعلام کرده است.

به گزارش افکارنیوز ، پس از آن که نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس به دلیل حضور برخی افراد و همراهان محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان در سفر به نیویورک شکایتی را به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کرد، این موضوع از سوی این کمیسیون رسانه ای شد، اما مدتی بعد با توجه به نتیجه استعلام ها مشخص شد که با وجود صدور روادید، خانواده بقایی در آخرین لحظه به نیویورک نرفته اند و کمیسیون اصل ۹۰، گزارش های پیشین خود را تصحیح کرد.

با وجود این حمید بقایی تیرماه سال جاری از نادر قاضی پور، مصطفی افضلی فرد سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ و علی پورمختار رئیس این کمیسیون به قوه قضاییه شکایت کرد.

این قوه نیز از هیئت نظارت بر امور نمایندگان سوال کرده بود که" آیا سخنان و اقدامات این ۳ نماینده در چارچوب ایفای وظایف نمایندگی بوده یا خیر و آیا کمیسیون اصل نود می تواند قبل از رای مراجع قضایی موضوع را رسانه ای کند یا خیر؟ "

در همان دوران، سیدعلی اصغر حسینی وکیل مدافع حمید بقایی در مورد جزییات پرونده شکایت حمید بقایی از سه تن از نمایندگان مجلس نیز گفته بود که این پرونده مربوط به گزارشی است که کمیسیون اصل ۹۰ در مورد سفر رییس جمهور به نیویورک منتشر کرد و در آن گزارش نام همسر و فرزند آقای بقایی به عنوان هیئت همراه رییس جمهور ذکر شد. از آنجایی که این خبر صحت نداشت و کلا خانواده آقای بقایی تا به حال به کشور آمریکا سفر نکرده اند، موکلم این موضوع را تکذیب کرد.

وی اضافه کرده بود: متاسفانه رئیس و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ به جای اینکه در این مورد بررسی دقیق تری انجام دهند و گزارش را اصلاح کنند، مصاحبه ای مبنی بر اینکه همسر و فرزند آقای بقایی در این سفر جزو هیئت همراه رییس جمهور بودند، انجام داده اند لذا به دلیل نشر اکاذیب از سه تن از نمایندگان شکایت کردیم و از آنجا که طبق قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان، این اقدام علاوه بر جرم بودن مصداق تخلف انتظامی برای نمایندگان است، شکایتی هم به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه کرده ایم.

پس اعلام شکایت حمید بقایی به هیئت نظارت برامور نمایندگان، این هیئت بررسی های خود را آغاز کرد و از دستگاه های مسئول درباره همراهی خانواده بقایی در سفر به نیویورک استعلاماتی انجام داد.

البته اواسط مهرماه سال جاری خبرگزاری تسنیم در گفت وگو با سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰، از مختومه شدن پرونده شکایت حمید بقایی از ۳ نماینده مجلس خبر داده بود اما محمدحسین میرمحمدی عضو هیئت نظارت بر مجلس این خبر را تکذیب کرده و از احتمال نهایی شدن بررسی این پرونده طی جلسات آتی هیئت نظارت خبر داد.

امروز نیز عزیز اکبریان نایب رئیس هیئت نظارت بر امور نمایندگان مجلس در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به پرونده شکایت حمید بقایی از ۳ نماینده مجلس از پایان بررسی های هیئت نظارت درباره این پرونده خبر داد.

وی در این باره گفت: هیئت نظارت پس از انجام بررسی های لازم، نظر خود را به مراجع قضایی اعلام کرد البته به دلیل اینکه این شکایت یک پرونده قضایی است و دادگاه باید نسبت به آن اظهارنظر کند، ما نمی توانیم نظر هیئت نظارت را رسانه ای کنیم.

این عضو هیئت نظارت بر امور نمایندگان ادامه داد: بررسی ها و استعلامات هیئت نظارت نشان می دهد که خانواده حمید بقایی در آخرین لحظه از سفر به نیویورک منصرف شده اند در حالی که ویزا و مجوزهای لازم برای سفر آنها صادر شده بود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات