وزارت خارجه آمریکا:

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید برخی شکاف ها در مورد لحن برخورد با ایران در ۱+۵ وجود دارد، اما کری تلاش می کند اختلافات را برطرف کند.

به گزارش افکارنیوز ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه با اذعان به وجود برخی شکاف ها در میان اعضای گروه موسوم به ۱+۵، گفت «جان کری» وزیر خارجه برای کاهش اختلافات تلاش می کند.

ایران و گروه ۱+۵ روز پنج شنبه تازه ترین دور از مذاکرات هسته ای را در شهر ژنو سوئیس برگزار کردند. این دور از گفت وگوها در حالی که در آستانه دستیابی به توافق قرار داشت، به دلیل مخالفت فرانسه با پیش نویس ارائه شده، بدون نتیجه پایان یافت. با این حال کشورهای غربی از جمله آمریکا و ایران تلاش می کنند ایران را به نپذیرفتن پیشنهاد ۱+۵ متهم کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این مورد گفته است: اعضای ۱+۵ متحد هستند، اما هنوز شکاف هایی در مورد لحن مناسب برای برخورد با ایران وجود دارد. با این حال آقای کری معتقد است همه با حسن نیت مذاکره می کنند.

وی بار دیگر ایران را به نپذیرفتن پیشنهاد هسته ای ۱+۵ متهم کرده و گفته است با این حال مذاکرات برای دستیابی به توافق ادامه می یابد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد پیام هایی که «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در صفحه توئیتر خود در مورد روند مذاکرات ژنو و کارشکنی برخی کشورها (فرانسه) منتشر کرده، گفته است وزارت خارجه تحلیلگر توئیتر ندارد، اما بر مسیر پیش رو و کاهش اختلافات متمرکز است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات