عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: با فشارهای همه جانبه اصلاح طلبان کلید رئیس جمهور در تغییرات از داس به بولدوزر ارتقا یافته است.

به گزارش افکارنیوز ، حمیدرضا ترقی عصر امروز در یاسوج در پاسخ به این سؤال که تا چه اندازه شعار اعتدالی رئیس جمهور در عرصه های مختلف عملیاتی شده است، اظهار کرد: شعار اعتدال در حوزه عمل تقریباً در حال حاضر تنها در سیاست خارجی دنبال شده و در سیاست داخلی به دلیل فشار جریان اصلاح طلب و باز بودن میدان برای آن ها نشانه ای از آن دیده نمی شود.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه گفت: در سطوح بالا عزل و نصب ها بسیار زیاد بوده که مورد اعتراض مجلس قرار گرفته و در سطوح پایین بی سر و صدا داس به کلید و کلید همه به بولدوزر ارتقا یافته است.

وی این اقدامات را ناسازگار با شعار اعتدال مورد نظر رئیس جمهور دانست و گفت: در بحث اقتصاد هم طبیعتاً انتظار این بود که که ظرف مدت نزدیک به ۱۰۰ روز در جهت رونق تولید و اشتغال و در واقع توجه به قشر محروم و به ویژه کاهش تورم گام هایی برداشته شود.

این فعال سیاسی ادامه داد: به دلیل شیب کارهای دولت به سمت سیاست خارجی، اکنون اگر به این موضوعات هم پرداخته شود مردم تاکنون آثار آن را احساس نکرده اند.

ترقی از افزایش مداوم قیمت ها و عدم تغییر در نرخ بیکاری گفت و افزود: تقریباً تاکنون مشکلات کارخانجات و کارگاه های کوچک بر سر جای خود باقی مانده و وضعیت گذشته ادامه دارد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: با وجود این که قانون رونق کسب و کار ابلاغ شده عملا در اجرا چیزی مشاهده نمی شود.

وی از رفع برخی مشکلات گمرکی در خصوص دارو گفت و افزود: در این زمینه تسهیلاتی ایجاد شده و قدری از فشارها بر مردم کاسته شده است.

ترقی خاطرنشان کرد: میزان جذب اعتبارات برای اشتغال در سال جاری از طریق دستگاه های متعدد که مسئولیت داشته اند خیلی کم بوده و بانک ها کمک لازم را نکرده اند و به غیر از کمیته امداد تمام دستگاه ها در این زمینه غیرفعال هستند.

وی یادآور شد: امیدواریم گزارشی که رئیس جمهور در قالب گزارش ۱۰۰ روزه خواهند داد حاوی گام های برداشته شده باشد و باز هم امیدواریم که تلاش هایی برای رفع عملی مشکلات صورت گرفته باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات