اگر شما با سند پیدا کردید که آقای دکتر توکلی یک ریال از اموال بیت المال را مستقیم و غیر مستقیم را بطور نامشروع برداشته من اسمم را عوض می کنم و میذارم مثلاً پریچهر زیباکلام.

به گزارش افکارنیوز، پس از انتشار این مصاحبه در صفحه فیس بوک زیباکلام متن زیر منتشر شده است:

عذرخواهی از بانوان محترم
با سلام و عرض ادب به همه بانوان ارجمند.

با کمال تاسف و شرمندگی، بنده در جایی از مصاحبه اخیر با روزنامه «ابتکار» (https: //www. facebook. com/photo. php? fbid=۱۰۱۵۲۰۰۱۹۵۳۷۴۹۷۶۷) اصطلاحی به کار برده بودم که از بابت آن از همه بانوان عزیز و کاربران فیس بوک صمیمانه و از ته دل پوزش می طلبم. بنده قصد ندارم با توضیحاتی که می خواهم بدهم سخن سخیف و زشتم را توجیه کرده باشم. اما واقعیت آن است که فضای مصاحبه آن شب در اطاق هیات تحریریه روزنامه ابتکار بی شباهت به محاکمه، بازپرسی و شاید بدتر، بازجویی نبود.

همه اعضاء تحریریه روزنامه جمع شده بودند و عرض کردم مصاحبه نمی کردند بلکه بازجویی می کردند. تعدادشان باورکنید به ۸ یا شاید ۱۰ نفر می رسید. در بخشی از مصاحبه آنان می خواستند ثابت کنند که بنده از رانت سیاسی و امنیتی آقای دکتر توکلی برخوردارم. و بنده هم پاسخ می دادم که شما ایشان را از نزدیک نمی شناسید. ایشان برای نزدیکان شان هم حاضر نیستند اعمال نفوذ کنند چه رسد برای بنده.

بنده در دفاع از عرایضم، به سلامت و صداقت کم نظیر مالی ایشان اشاره داشتم که برخی از آن دوستان مخالفت کرده و مواردی را مثال آوردند که حرف و حدیث هایی به دکتر توکلی نسبت داده شده. در این قسمت بود که بنده در اوج حرارت و «جر و بحث» در دفاع از پاکی دکتر توکلی با آن آقایان، مرتکب آن سخن سخیف شدم. اینها که گفتم به هیچ روی قصدم توجیه و کاستن از بار تقصیراتم نبود. البته اگر متن مصاحبه را برایم قبل از چاپ ارسال کرده بودند قطعا آن جمله را حذف می کردم.

به نظر من تحریریه خود روزنامه هم می بایستی آن قسمت را حذف می کرد. همچنان که برخی مطالب دیگر را مقتضی ندانستند و حذف کردند. در ضمن محض اطلاع دوستان هیات تحریریه «ابتکار» و بسیاری از کاربران که موضوع بنده و آقای دکتر توکلی همچنان برایشان مبهم و شبه ناک است این توضیح را بدهم که بنده در تمام دورانی که وصلت فرخنده میان دخترم و فرزند ایشان صورت گرفته، یعنی در قریب به ۹ سال گذشته، فقط دو بار از ایشان طلب کمک کردم.

بار اول در مورد همسر مرحوم شهید دکتر فاطمی بود که در سال ۹۰ بازداشت شده بودند. بار دوم در خصوص ملاقات با منسوبین پرونده معروف به ۳۰۰۰ میلیارد تومانی بود که در هر دو مورد، ایشان از هرگونه دخالتی استنکاف نمودند و از بنده هم خواستند که پیگیر کار آنان نشوم. مجددا و باز هم از همه بانوان محترم پوزش می طلبم.

ایام به کام باد
صادق زیباکلام
بیست ویکم آبان ماه یک هزار و سیصد و نود و دو
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات