صدیقی در نماز جمعه این هفته تهران:

خطیب نماز جمعه این هفته تهران درباره مذاکرات هسته ای تیم دیپلماتیک کشورمان با کشورهای ۱+۵ در ژنو گفت: ایران بر اساس اعتبار مدنی، فرهنگی، اخلاقی و دینی که دارد فضایی را که در دنیا مطالبه می کند، فضای گفتگو، مذاکره، اتمام حجت و عقلانیت است. این هم برای ما استراتژی و هم تاکتیک است.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام کاظم صدیقی خطیب این هفته نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به صحیفه سجادیه اظهار داشت: ای کاش در دانشگاه ها برای صحیفه سجادیه رشته هایی را تعریف کنند. امام سجاد (ع) خون امام حسین (ع) را در قالب گریه برای ایشان احیا کرد و ما امروز مجالس عزاداری را از امام سجاد (ع) داریم.

وی با اشاره به روز یازدهم محرم که به عنوان روز تجلیل از اسرا معرفی شده است، بیان کرد: ما به اسرای کربلا می نازیم، قدرت ما به سلاح اتمی نیست بلکه به روحیه، شهامت و صلابتی است که حضرت زینب (س) و کودکان کربلایی به ما آموختند و اسیران ما نیز به پیروی از اسرای کربلایی حرکت کردند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین درباره مذاکرات هسته ای تیم دیپلماتیک کشورمان با کشورهای ۱+۵ در ژنو گفت: ایران بر اساس اعتبار مدنی، فرهنگی، اخلاقی و دینی که دارد فضایی را که در دنیا مطالبه می کند، فضای گفتگو، مذاکره، اتمام حجت و عقلانیت است. این هم برای ما استراتژی و هم تاکتیک است.

حجت الاسلام صدیقی اظهار داشت: حضرت امام حسین (ع) نیز شب عاشورا عمر سعد را به مذاکره خواند، با او خلوت کرد و پیشنهاداتی را با او مطرح کرد. امام حسین (ع) هم می دانست که او قبول نمی کند، اما خواست به دنیا شقاوت، بی منطقی آنها و منطقی بودن خود و سعه صدر داشتن سپاه خود را برساند.

وی تاکید کرد: آنها بپذیرند یا نپذیرند؛ ما اولا از موضع ضعف این کار را نکرده ایم، ما امروز قوی هستیم و مقتدریم. ما منسجم، یکپارچه هستیم و اقتدارمان به این است که یک محور و یک رهبر داریم و یک پرچم دار همه را زیر پرچم گرفته است، اگر چند پرچم بود و چند گروه بودیم، متفرق بودیم و نیروی کافی نداشتیم شاید ممکن بود تعبیر شود که از موضع ضعف هستیم.

حجت الاسلام صدیقی افزود: ولی حکومت ما، حکومت سلطنتی و جمهوری محض نیست. حکومت ما، حکومت جمهوری اسلامی است. اسلامیت ما حول محور ولایت و جمهوریتمان با حضور قاطبه مردم زیر این پرچم برایمان شکوه و عظمت بی بدیل آفریده است و امروز ما از هر زمان دیگری منسجم تر و مقتدرتر هستیم.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با بیان اینکه یکبار دیگر در سال ۸۲ و ۸۳ توقف غنی سازی را داشتیم، بیان کرد: ولی در آن زمان معلوم بود که این کار یک تاکتیک و تست رقیب بود، وقتی دیدیم آنها اهدافشان شوم است، آن اقدام مایه پرش در سال های بعدی شد و حال نیز این مذاکرات یک تست، زمینه و فرصتی برای غربی ها است که اگر از این فرصت استفاده کردند، با حفظ مصالح ملی، روحیه جهشی جوان های دانشمند ما و حفظ اصالت، رشادت و حماسه ملت ایران و اگر بدون عقب نشینی در چارچوب ضوابط و مصالح غربی ها و ایران آنها مذاکره را بپذیرند فرصتی است که بحرانی را که برای خود ایجاد کرده و بدنامی را که فراهم کرده اند، از بین ببرند.

حجت الاسلام صدیقی ادامه داد: این مساله به نفعشان است البته برای ما نیز گشایش هایی خواهد داشت ولی ما این طور نیستیم که اگر آنها در مذاکره به بن بست رسیدند و نتوانستند با ما کنار بیایند، احساس کنیم که بدون آنها نمی توانیم زندگی کنیم.

وی افزود: ما با داشتن مردمی اصیل، مقاوم، شهادت طلب، قربانی داده، ولایی و مومن و ۳۴ سال کارآزموده و همچنین با داشتن رهبری حکیم، فرزانه و دنیا دیده متوجه همه جوانب و زوایا، متصل به الله و متوسل به ائمه اطهار با بینش وسیع دینی و با داشتن جوانان دانشمندی که در هر عرصه ای که وارد شدند، همانگونه که در عرصه برخورد نظامی دنیا را متحول کردند، می توانیم پیروز میدان باشیم.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران تاکید کرد: در زمان جنگ تحمیلی ما وارد جنگ جهانی شدیم که یک طرف ایران و در طرف مقابل همه دنیا حضور داشت، آن روز جوانان ما با اعتقاد و ایمان وارد شدند و هشت سال با قدرت نظامی شرق و غرب درافتادند و نهایتا پیروزی را رقم زدند و شکست دشمن را اعلام کردند.

حجت الاسلام صدیقی ادامه داد: یک چنین جمعیتی در این جنگ هم عقب نشینی ندارد و اگر آنها کوتاه نیامدند، ما سر موضع خود هستیم و مطمئنیم که به فضل پروردگار متعال پیروز خواهیم شد. این ایمان، اعتقادات و باورها و داشتن منطقه جغرافیایی خاص و ذخایر زیرزمینی و مدیرانی که ۳۴ سال تجربه دارند، یقینا این فشارها برای ما ذلت و شکستی در پیش نخواهد داشت، تحمل می کنیم و پیش خواهیم رفت.

وی خاطر نشان کرد: نکته ای را که باید به آن توجه داشت این است که آنها مثل همیشه فرافکنی می کنند. اعلام کرده اند که گروه ایرانی در این امر با ما کنار نیامده، این از دروغ های واضح است. آنها بر خلاف صحبت های قبلی عمل کرده اند و هنوز هم سعه صدر وجود دارد و ما انتظار داریم غربی ها از این فرصت استفاده کنند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: رهبر عزیز ما نیز فرمودند تیم مذاکره کننده بچه های خودمان و مورد اعتماد ما هستند و آهنگی که تاکنون در پیش گرفته اند با حفظ خط قرمزها عزت، حکمت، مصلحت و منافع ملی بوده است. امیدواریم تا آخر این راه ادامه داشته باشد و این اعتماد را مردم همیشه نسبت به همه مسئولین ما داشته باشند.

حجت الاسلام صدیقی در پایان از ملت عزادار حسینی قدردانی و تشکر کرد که هر سال در عزای سید الشهداء این عواطف امواج و طوفان های جدیدی ایجاد می کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات