رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: با توجه به شناختی که نسبت به آقای روحانی دارم می دانم که در این مدت پیگیر حل مشکلات بوده اند, به تنش ها و اختلافات گذشته دامن نزده اند و ما شاهد یک آرامش نسبی در داخل کشور بوده ایم.

به گزارش افکارنیوز ، سید رضا اکرمی، رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به ارائه گزارش صد روزه دولت در روزهای آینده گفت: گزارش آقای روحانی که قول داده اند ظرف مدت صد روز آن را ارائه دهند شامل شرایط کشور در زمان تحویل می شود و البته عمده آن مسائل اقتصادی و مسائل موجود خواهد بود. کشور ما مشکلاتی از قبیل نقدینگی سرگردان, تورم, بیکاری, سومدیریت دارد که حل کردن این موارد زمان زیادی را می طلبد؛ این گزارش شامل بررسی این مشکلات است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عملکرد دولت را در صد روز اول سکانداری آقای روحانی در دولت تدبیر و امید چگونه ارزیابی می کنید اظهار داشت: با توجه به شناختی که نسبت به آقای روحانی دارم می دانم که در این مدت پیگیر حل مشکلات بوده اند, به تنش ها و اختلافات گذشته دامن نزده اند و ما شاهد یک آرامش نسبی در داخل کشور بوده ایم و البته در خصوص مسائل سیاست خارجی پس از سفر رئیس جمهور به نیویورک و نشست های ژنو تا آنجا که تنوانستند جلو تشدید تحریم ها را گرفتند و فضا را برای بهانه جویی های غرب بسته نگه داشتند.

اکرمی ادامه داد: در نشست اخیر ژنو فرانسه در رسیدن به توافق سنگ اندازی کرد و دیگران نیز به آن دامن زدند، آقای روحانی کوشید جلو این بهانه گیری ها را بگیرد و بگوید ما حاضر به گفتگو هستیم.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه مشکلات داخلی کشور در اولویت حل شدن است تصریح کرد: اگر مسائل و مشکلات داخلی کشور حل نشود یا راهی برای کاهش آنها پیدا نشود ممکن است شوق دشمن را برای تشدید تحریم ها بیشتر کنند و فضا را برای مانور دادن آنها باز کند.

اکرمی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تیم مذاکره کننده افزود: ما باید پشتیبان تیم مذاکره کننده خود باشیم همانطور که مقام معظم رهبری نظر مثبت نسبت به این تیم دارند ما نیز باید پشتیبان آنها باشیم؛ علیرغم اینکه عملکرد آنها را نقد می کنیم هشدار هم بدهیم اما حمایت خود را داشته باشیم. مخالفت با آنها یعنی همصدا شدن با با رسانه های غربی و اسرائیلی.

وی با بیان اینکه در ارائه گزارشات دولت باید شفاف سازی باشد افزود: دولت نباید واقعیت ها را پنهان و یا آنها را کم و زیاد کند چراکه اگر با مردم با زبان صداقت حرف بزنیم و از آنها کمک بخواهیم بهتر می توان کارها را پیش برد و رونق به وجود آورد.

رئس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری بهره وری در کشور را بسیار پایین است و اظهار داشت: دولت خود مصرف کننده عمده است و اگر در این زمینه نتواند صرفه جویی کند نمی تواند مشکلات کشور را حل کرد و عدم حل مشکلات داخل پیامدش بیشتر شدن مشکلات خارجی است.

سید رضا اکرمی خاطر نشان کرد: دولت های غربی به دنبال این هستند که با هر وسیله ای به ما و منافع کشور ما ضربه بزنند؛ حل نشدن مشکلات داخلی کشور بهانه خوبی است برای تشدید تحریم ها از سوی غرب علیه ایران و بالا بردن مطالبات آنها به ضرر کشور است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات