دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه شورای مرکزی جبهه پیروان تاکنون هیچ ملاقاتی با ناطق نوری نداشته است، گفت: بنده هیچ پیشنهادی به آقای ناطق برای دبیرکلی جبهه پیروان نداده ام، چراکه یقین دارم این مسئولیت را نمی پذیرد.

به گزارش افکارنیوز ، محمدرضا باهنر دبیر کل جامعه مهندسین درباره اینکه آیا شورای مرکزی جبهه پیروان با حجت الاسلام ناطق نوری برای قبول دبیرکلی این جبهه ملاقاتی داشته است، اظهار داشت: بنده کاملاً دیدار شورای مرکزی جبهه پیروان با آقای ناطق نوری را تکذیب می کنم و شورای مرکزی هیچ ملاقاتی با وی نداشته است.

* گپ و گفت باهنر و ناطق نوری هر ۱۵ روز


باهنر با بیان اینکه بنده خودم هر ۱۵ روز یکبار آقای ناطق نوری را ملاقات کرده و با یکدیگر گپ و گفت داریم، تصریح کرد: ممکن است بنده به دفتر ایشان یا جاهای دیگر رفته و آقای ناطق را ببینم اما دیداری تحت عنوان جبهه با وی انجام نشده است.

*یقین دارم ناطق نوری دبیرکل جبهه پیروان نمی شود


وی با تأکید بر اینکه تاکنون بنده هیچ پیشنهادی به آقای ناطق نوری برای حضور در جبهه پیروان نداده ام، اظهار داشت: یکی از دلایلم نیز که این پیشنهاد را با ایشان مطرح نکردم این بود که می دانستم وی این مسئولیت را نمی پذیرد و به این مسئله یقین دارم.

باهنر درباره تصمیم جبهه پیروان برای جایگزینی مرحوم عسکر اولادی خاطرنشان کرد: جلسه این هفته شورای مرکزی، اولین جلسه بعد از فوت مرحوم عسکر اولادی است لذا تاکنون نشستی نداشته ایم که ببینیم جبهه پیروان می خواهد درباره دبیرکل خود چه تصمیمی بگیرد.

* فعلا مدیریت جلسات جبهه پیروان را بر عهده دارم


نایب رئیس جبهه پیروان درباره ریاست جلسات که توسط وی صورت می گیرد، متذکر شد: معمولا مدیریت جلسات با بنده است و آقای عسکر اولادی هم که زنده بود، جلسات را به عهده من می گذاشتند.

* نمی توان جایگزینی برای مرحوم عسکر اولادی پیدا کرد


وی یادآور شد: تاکنون با اعضای جبهه درباره دبیرکل جدید رایزنی صورت نگرفته است، البته رئیس جبهه باید از میان اعضای جبهه باشد و طبق اساسنامه نمی توان کسی را از بیرون آورد و بحث جانشینی نمادین را نیز خودم مطرح کردم و نظر شخصی ام نیز همین است چرا که واقعا نمی توان جایگزینی برای مرحوم عسکر اولادی پیدا کرد.

* مجلس در برابر بازگشت اصلاح طلبان رادیکال به دانشگاه می ایستد


باهنر درباره انتصابات جنجالی و نگران کننده در وزارت علوم و سپردن این وزارتخانه به جریان اصلاح طلب و فشار برای برکناری فرهاد رهبر به عنوان یک چهره معتدل خاطرنشان کرد: یکی از شعارهای آقای روحانی اعتدال بود اما اینکه در وزارت علوم از اصلاح طلبان استفاده شود یا اصولگرایان ممکن است بگویند اعتدال در هر دو طرف وجود دارد اما اگر دست بنده بود قطعا وزارت علوم را به اصلاح طلبان نمی سپردم.

نایب رئیس مجلس با تأکید بر اینکه دولت باید حداقل به این اعتدال پایبند باشد افزود: بخشی از تندروی های دوران اصلاحات اتفاقات سال ۷۸ بود لذا از آن زمان تا سال ۹۲ خود دانشجویان و حتی دانشجویان سیاسی به این جمع بندی رسیده اند که با ساختارشکنی نمی توان کارها را پیش برد، البته که دانشجو باید سیاسی باشد و تحلیل کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه مرکز علم، فرهیختگان و نخبگان است، یادآور شد: حرکت های تند دانشجویی بر نخواهد گشت و مردم این روش ها را دیگر بر نمی تابند؛ اگر قرار باشد اصلاح طلبان از نوع رادیکال دوباره دانشگاه را بگیرند، مجلس بسیار جدی می ایستد و ما این را نیز به مصلحت دولت یازدهم نمی دانیم.

* توقع ما از فرجی دانا چیز دیگری است/ اگر تحت فشار قرار دارد به مجلس بگوید


باهنر با بیان اینکه برداشت ما از آقای فرجی دانا این نبود و الان نیز توقع ما از او چیز دیگری است تصریح کرد: آقای فرجی دانا باید بتواند به رفتارهای خود پاسخ دهد و در عین حال به رئیس جمهور و مجلس پاسخگو باشد.

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه وزیر می تواند معاونین خود را انتخاب کند، در عین حال تأکید کرد: اگر ما جایی رفتار وزیر را به مصلحت جمهوری اسلامی ندانیم از امکانات نظارتی مجلس استفاده می کنیم.

وی تصریح کرد: توصیه ما این است که آقای فرجی دانا اعتدال را رعایت کند و اگر تحت فشار جریاناتی قرار دارد، بیاید و آنها را بگوید چرا که مجلس کمک خواهد کرد تا این جریانات فشار نیاورند.

* تغییر رؤسای معتدل دانشگاه ها مغایر خردگرایی است


باهنر درباره رویکرد دولت مبنی بر تغییر روسای برخی دانشگاه ها از جمله شریعتی رئیس دانشگاه علامه و در حال حاضر فشار به فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران که به عنوان فردی معتدل شناخته می شود، اظهار داشت: من این بحث را با وزرای پیشنهادی علوم مطرح کردم که وقتی یک وزیر تغییر می کند، همه معاونین و بدنه نباید تغییر کند.

این فعال اصولگرا خاطرنشان کرد: اگر اصل بر این باشد که هر کس در دولت قبلی رئیس دانشگاه شده باید برود، حرفی مغایر با اعتدال، غیر قابل هضم و مخالف خردگرایی است؛ علی الخصوص اگر یک فرد معتدلی را برداشته و یک فرد رادیکال را جایگزین او کنند لذا ما این را به ویژه در دانشگاه نمی پذیریم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات