عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت: رئیس جمهور در دیدار مجمع نمایندگان استان خوزستان با تأکید بر اجرای قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر از سفر نخست وزیر عراق به منظور بحث پیرامون پاکسازی و لایروبی اروندرود به تهران خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالله تمیمی نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار مجمع نمایندگان استان خوزستان با رئیس جمهور گفت: در این جلسه مجمع نمایندگان استان خوزستان به بیان مشکلات این استان در حوزه مسائل مختلف از جمله آلودگی و مسائل زیست محیطی، اشتغال و نیز مشکل کمبود آب پرداختند که در بخش آب موضوع انتقال آب کارون به استان های یزد و اصفهان مورد بررسی قرار گرفت و عنوان شد که اگر این آب به عنوان آب شرب به این استان ها منتقل می شود هیچ و الا اگر برای مصارف کشاورزی استفاده می شود استان خوزستان خود برای مصرف آن اولی تر است.

وی افزود: رئیس جمهور نیز در این جلسه از تشکیل کارگروهی برای بررسی مشکلات استان خوزستان خبر داد و قول داد تا اعتباراتی برای حل مشکلات استان خوزستان اختصاص یابد.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان اظهار داشت: رئیس جمهور در این جلسه با تأکید بر اجرای قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر مابین ایران و عراق عنوان کرد که در آینده نزدیک نخست وزیر عراق به منظور و انجام پاکسازی و لایروبی اروندرود به تهران سفر خواهد کرد.

تمیمی خاطر نشان کرد: رئیس جمهور همچنین با اشاره به مذاکرات هسته ای اظهار داشت که پیشرفت خوبی در مذاکرات ایران با ۱+۵ حاصل شده است و تنها یک عضو این گروه مشکلاتی را بر سر راه مذاکرات ایجاد کرده که امیدواریم این موانع و مشکلات در مذاکرات آینده حل و فصل شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات