رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در دیدار با سفیر کوبا گفت: ناکامی مذاکرات در رسیدن به توافق نهایی در دور قبلی ژنو ناشی از ضعف تصمیم گیری برخی از کشورهای مذاکره کننده و تأثیر پذیری آنها از رژیم صهیونیستی بود.

به گزارش افکارنیوز ، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با ولادیمیر اندرس گوترالس کسادا سفیر جدید کوبا در تهران که ظهر امروز دوشنبه (۲۷/۸/۹۲) صورت گرفت با اشاره به علاقمندی جمهوری اسلامی ایران به گسترش روابط فی مابین ایران و کوبا اظهار داشت: پیوندهای عمیق دوستی و اشتراکات فراوان در دیدگاه های دو کشور زمینه مناسبی به منظور توسعه و تحکیم روابط دو کشور به وجود آمده است.

وی با اشاره به مذاکرات کشورمان با گروه ۱+۵ در ژنو افزود: با توجه به شفافیت جمهوری اسلامی ایران در فعالیت های صلح آمیز خود و حق مسلم ایران در بهره برداری از مزایای انرژی هسته ای، اکنون نوبت گروه ۱+۵ است که حسن نیت خود را نشان دهد.

بروجردی ناکامی مذاکرات در رسیدن به توافق نهایی در دور قبلی ژنو را ناشی از ضعف تصمیم گیری برخی از کشورهای مذاکره کننده و تأثیر پذیری آنها از رژیم صهیونیستی دانست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان این دیدار با اشاره به وقایع سوریه خاطرنشان کرد: قدرت های غربی تحت تأثیر اطلاعات نادرست هم پیمانان منطقه ای خود و اشتباهات محاسباتی مبتنی بر این اطلاعات غلط به گسترش تروریسم و ناامنی در منطقه دامن زدند و بعد از گذشت ۲ سال به درستی مواضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر عدم وجود راه حل نظامی برای حل بحران سوریه پی بردند.

ولادیمیر اندرس گوترالس کسادا سفیر جدید کوبا در تهران نیز در این دیدار با اعلام حمایت کشورش از گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران گفت: کوبا از تقویت و گسترش روابط با ایران در زمینه های مختلف پارلمانی و سیاسی و بین المللی حمایت می کند.

سفیر کوبا در خصوص پرونده هسته ای کشورمان ادامه داد: هاوانا همواره از حق جمهوری اسلامی ایران در دسترسی به انرژی صلح آمیز دفاع کرده و مخالف اعمال تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی در پایان در خصوص بحران سوریه بیان داشت: موضع کوبا ضرورت احترام به حاکمیت و استقلال سوریه و تعیین سرنوشت این کشور به دست مردم سوریه است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات