جدیدترین دور مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ در حالی از روز چهارشنبه ۲۹ آبان انجام خواهد شد که بر اساس پیش بینی ها، هوای ژنو بارانی و سرد خواهد بود.

دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ پس از ۱۰ روز در ۲۹ آبان دوباره از سر گرفته خواهد شد، این در حالی است که هوای شهر ژنو، محل انجام مذاکرات در روز چهارشنبه، ۲۹ آبان، بارانی و سرد پیش بینی شده است.بر همین اساس، دمای ژنو در روزهای پنج شنبه و جمعه این هفته در گرم ترین حالت ۳ درجه سانتیگراد و در سردترین حالت به ۱- درجه سانتیگراد خواهد رسید و میزان رطوب حدود ۹۲ درصد خواهد بود.

گفتنی است، آخرین دور مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ در روز چهارشنبه ۱۶ آبان ماه انجام شد که در آن دور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان حدود ۱۶ دیدار با وزرای خارجه ۱+۵ و بسیاری دیگر از دیپلمات های ارشد بین المللی مانند کوفی عنان برگزار کرد.
دور قبلی مذاکرات که به لحاظ حساسیت و سطح مذاکره کنندگان، در نوع خود بدیع و بی سابقه، گرچه با خوش بینی طرفین و تلاش های بسیار" فرزندان انقلاب" جهت حفظ حقوق حقه مردم ایران همراه بود، اما کارشکنی های برخی از طرف های اروپایی بویژه فرانسه
و فشارهای رژیم صهیونیستی به توافق نهایی و مطلوب نرسید.

باید منتظر ماند و دید که آیا ایران و ۱+۵ در دور جدید مذاکرات، که در چهارشنبه، ۲۹ آبان روز آینده در ژنو دور میز مذاکره جمع می شوند، به توافق نهایی خواهند رسید یا خیر.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات