هتل اینترکانتیننتال (Hotel Intercontinental) ، همچون ادوار گذشته میزبان تیم مذاکره کننده ایرانی و گروه ۱+۵ خواهد بود.

به گزارش افکارنیوز ، دور جدید مذاکرات هسته ای بین ایران و گروه ۱+۵ قرار است روز چهارشنبه (۲۹ آبان ماه) در ژنو برگزار گردد.

هتل اینترکانتیننتال (Hotel Intercontinental) و مقر اروپایی سازمان ملل (EU United Nations) همچون ادوار گذشته میزبان تیم مذاکره کننده ایرانی و گروه ۱+۵ خواهند بود. لازم به ذکر است، در نشست قبلی بعد از آغاز مذاکرات در سطح معاونین در مقر اروپایی سازمان ملل متحد، ادامه روند مذاکرات در هتل کانتیننتال محل استقرار تیم های مذاکره کننده پیگیری شد، به طوری که بسیاری از نشست ها بین سران هیئت های مذاکره کننده و نیز مصاحبه مطبوعاتی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و کا ترین اشتون مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا به عنوان حسن ختام دور قبلی مذاکرات، در این مکان انجام پذیرفت.
شایان ذکر است محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه کشورمان روز سه شنبه (۲۸ آبان ماه) در پاسخ به دعوت" اما بونیو" همتای ایتالیایی خود به رم سفر می کند.

قرار بود ظریف پنجشنبه هفته گذشته ١۶ آبان همزمان با حضورش در ژنو سفری چند ساعته به رم داشته باشد که به دلیل فشردگی گفتگوها در دور اول نشست با کشورهای عضو گروه ۱+۵ و ضرورت حضور وی در این نشست، این سفر لغو شد.
وزیر امور خارجه کشورمان پس از رم برای شرکت در مذاکرات ایران و ۱+۵ راهی ژنو سوئیس خواهد شد.
گفتنی است؛ رم پایتخت کشور ایتالیا و همچنین مرکز استان لاتیوم ایتالیا است.
رم در کنار رودخانه تیبر و در نزدیکی دریای مدیترانه و کشور واتیکان در درون شهر رم قرار گرفته است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات