رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر حمایت مجلس از تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان و قدردانی از منافع معتدل آلمان در این مذاکرات، گفت: عدم توافق در ژنو یک شکست برای گروه ۱+۵ خواهد بود. ایران در مذاکرات جاری جدی است.

به گزارش افکارنیوز ، برئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کشورهای غربی نباید به خاطر منافع مقطعی، زیان های دراز مدت ناشی از تقویت گروه های تروریستی را نادیده بگیرند.

علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار" میکائیل بارون فون اونگرن اشتنبرگ" سفیر جدید آلمان در تهران با اشاره به پیشینه خوب آلمان در افکار عمومی ملت ایران ابراز امیدواری کرد که با تلاش رهبران آلمان برای حل پاره ای مشکلات و موانع بر سر توسعه همکاری های فی مابین در عرصه های گوناگون این زمینه مثبت هرچه بیشتر تقویت گردد.

وی افزود: منافع متقابل دو ملت در تقویت هرچه بیشتر روابط دوستانه دو کشور در تمامی زمینه هاست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در همین زمینه بر نقش بسیار مهم همکاری های پارلمانی تاکید کرد.

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بحران سوریه و تقویت گروه های تروریستی توسط برخی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای، گفت: تروریسم خطری بین المللی است که امنیت و آرامش تمامی کشورها در مناطق گوناگون را تهدید می کند که لازم است جامعه جهانی با همکاری جمعی به مقابله با این تهدید اقدام کند.

وی با بیان اینکه مبارزه با تروریسم می تواند مبنای خوبی برای همکاری های ایران و کشورهای اروپایی باشد، خاطرنشان کرد: کشورهای غربی نباید به خاطر منافع مقطعی زیان های دراز مدت ناشی از تقویت گروه های تروریستی را نادیده بگیرند.

همچنین در ادامه این دیدار" میکائیل بارون فون اونگرن اشتنبرگ" سفیر جدید آلمان در تهران ضمن ابراز همدردی با دولت و ملت ایران برای حادثه تروریستی روز گذشته در بیروت، گفت: آلمان حملات تروریستی اخیر در بیروت را به شدت محکوم می کند و حمله به نمایندگی های دیپلماتیک را کاملا غیرقابل قبول می داند.

وی افزود: آلمان معتقد است تمام نیروهای سیاسی در لبنان باید با گفت وگو و مصالحه ضمن تقویت ثبات سیاسی کشورشان از اشاعه جنگ داخلی سوریه به لبنان جلوگیری کنند.

سفیر آلمان در تهران همچنین با تاکید بر علاقمندی پارلمانی کشورش برای گسترش همکاری های دوستانه با مجلس شورای اسلامی، گفت: امیدوارم با آغاز به کار پارلمان آلمان شاهد فصل جدیدی در مناسبات دو پارلمان باشیم.

اشتنبرگ با بیان اینکه شرکت های آلمانی علاقمند به حفظ و توسعه ارتباط خود با ایران هستند، تأکید کرد: نگاه شرکت های آلمانی به نماینده ایران و زمینه های گسترش روابط دو کشور بسیار مثبت است، آنها می خواهند در ایران بمانند.

سفیر آلمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مذاکرات جاری ژنو، خاطر نشان کرد: آلمان امید بسیاری برای توافق در ژنو دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات