حیاط امروز پاستور متاثر از هوای بارانی و سرد پاییز کم خبر و آرام بود و تعداد اندکی از دولتمردان در میان خبرنگاران حاضر شدند و پاسخگوی سوالات آنان بودند.

هیئت وزیران امروز هم به روال هر چهارشنبه جلسه داشت اما این بار فضای پاستور تحت تأثیر بارش باران کم خبر و آرام بود.

* ریاست جلسه امروز هیئت دولت را حجت الاسلام حسن روحانی بر عهده داشت و اعضای کابینه تدبیر و امید در این نشست درباره" وضعیت بازار کار" ، " پیش نویس بودجه ۹۳" و" یارانه بخش کشاورزی" بحث و تبادل نظر کردند.

* در جلسه امروز هیئت وزیران ۴ استاندار به پیشنهاد عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور انتخاب شدند؛ استانداران آذربایجان غربی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و هرمزگان.

* وقتی خبرنگاران وارد حیاط پاستور شدند، باران رحمت الهی هم شروع به باریدن کرد و همین مسأله باعث تغییر محل گفت وگوی سخنگوی دولت با اصحاب رسانه شد.

*مسئولان امور رسانه های دولت برای رفاه حال خبرنگاران تریبون" نوبخت" را زیر سقف ورودی محل برگزاری جلسات دولت قرار دادند و او هم در آغاز سخنانش از علاقمندی خود برای ایجاد جایگاه مناسب برای مصاحبه با خبرنگاران در حاشیه جلسات هیئت وزیران سخن گفت.

*سخنگوی دولت این نکته را هم متذکر شد که جلسه هیئت وزیران را به احترام خبرنگاران که زیر باران بودند ترک کرد تا مصوبات امروز دولتی ها تا آن لحظه را به اطلاع برساند و بار دیگر به جلسه رفت.

*وقتی حجم سؤالات خبرنگاران از سخنگوی دولت افزایش یافت، یکی از خبرنگاران گفت: « آقای دکتر! اجازه دهید سؤال آخر را من بپرسم که بیش از این مزاحم شما نشویم که به ادامه جلسه هم برسید» ؛ نوبخت هم پس از پاسخ به سؤال خبرنگار مذکور به مزاح گفت: « از همه عزیزان خبرنگار به ویژه آن دوست خبرنگارمان که ما را نجات داد، متشکرم» و البته بعد از لبخند تأکید کرد: « این را به مزاح گفتم؛ ما افتخار می کنیم در خدمت دوستان خبرنگار هستیم» .

* به جز نوبخت، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان و شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، دیگر اعضای کابینه بودند که با حضور در جمع خبرنگاران به سؤالات آنها پاسخ دادند.

* محمدعلی نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که این روزها سوگوار غم از دست دادن مادر است، وقتی با خبرنگاران مواجه شد، با بیان این جمله که « همکاران عزیزم الان می آیند و می توانید با آنها صحبت کند» ، از عدم مصاحبه عذرخواهی کرد.

رضا فرجی دانا وزیر علوم، سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور و حجت الاسلام شهیدی محلاتی رئیس سازمان بنیاد شهید و ایثارگران هم مانند نجفی در سکوت کامل حیاط هیئت دولت را ترک کردند.

* رئیس جمهور هم که همراه با معاون امور مجلس خود از ساختمان ریاست جمهوری خارج شد، پس از اتمام گفتگویش با مجید انصاری در سایه آرامش یک روز بارانی به همراه دستیار ارشد و البته برادرش حسین فریدون پاستور را ترک کرد.

* بر خلاف رویه ناعادلانه گذشته، روابط عمومی ریاست جمهوری برای پوشش خبری جلسه امروز دولت از هر خبرگزاری - حتی خبرگزاری های دولتی - تنها یک خبرنگار را دعوت کرده بود که این اقدام در رقابت آرام اصحاب رسانه و انجام وظیفه شان در عرصه اطلاع رسانی نقش مؤثری داشت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات