بیانات رهبر معظم انقلاب در اجتماع بسیجیان بازتاب گسترده ای در رسانه های دنیا داشت ولی برخی از آنها بخشی از بیانات ایشان درباره رابطه با ملت آمریکا را تحریف کردند.

به گزارش افکارنیوز ، سخنان رهبر انقلاب در اجتماع بسیجیان بازتاب گسترده ای در رسانه های مختلف جهان داشته است.

خبرگزاری رویترز در تیتر خود نوشت: رهبر عالی ایران گفته از حقوق هسته ای خود عقب نمی نشیند.

این خبرگزاری انگلیسی در ادامه نوشت رهبر عالی ایران روز چهارشنبه گفت که تهران «یک قدم» از حقوق هسته ای خود عقب نشینی نمی کند.

روزنامه آمریکایی شیکاگو تریبیون نیز ضمن پوشش دادن بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای درباره حقوق هسته ای ایران و تمایل این کشور برای داشتن روابط دوستانه با سایر کشورها نوشت: حاضرین در این جلسه پس از سخنرانی رهبر ایران شعار مرگ بر آمریکا سر می دادند.

شبکه خبری المیادین هم بیانات رهبری را به صورت لحظه به لحظه پوشش می داد. این شبکه خبری محورهای گوناگونی از سخنرانی آیت الله خامنه ای از حمله حق هسته ای ایران، سلاح های شیمیایی سوریه و اقدامات نظام استکباری را برجسته کرد و به نقل از ایشان نوشت: «یکی از ویژگی های نظام استکبار، خود برتر بینی است. نتیجه ی خود را محور و اصل دانستن، این می شود که اجازه دخالت در سایر کشورها را برخود مجاز می دانند. دولتمردان آمریکایی طوری حرف می زنند که گویا مالک جهانند.

شبکه العالم نیز در پوشش سخنان رهبر انقلاب به نقل از ایشان در تیتر گزارش خود نوشت: «نظام اسلامی از تمامی چالش ها عبور خواهد کرد. »

العربیه بخشی از سخنان رهبری انقلاب که در آن از تیم مذاکره کننده ایرانی خواسته شده بود خطوط قرمز را رعایت کنند را مورد تأکید قرار داد و از قول ایشان نقل کرد که ایران از حقوق هسته ای خود چشم پوشی نمی کند.

شبکه خبری المنار لبنان هم در گزارشی نوشت: رهبر عالی ایران گفته استکبار جهانی از تمامی ابزارهای ممکن برای ایستادن جلوی نظام اسلامی استفاده کرده و اضافه کرد آمریکا نمی تواند مقابل پیشرفت ایران بایستد.

اسکای نیوز هم عکسی از رهبر انقلاب قرار داد و نوشت: «هیچ عقب نشینی از حقوق هسته ای ایران صورت نخواهد گرفت. »

علی رغم این، برخی از رسانه های بین المللی بخشی از بیانات مقام معظم رهبری درباره رابطه با «ملت آمریکا» را تحریف کردند. در حالی که رهبر انقلاب فرمودند ملت ایران خواستار رابطه با تمامی ملت های دنیا از جمله ملت آمریکاست، رسانه ها این بیانات ایشان را اشتباه منتقل کردند.

خبرگزاری های رویترز، العربیه و برخی رسانه های دیگر به اشتباه نوشتند: رهبر عالی ایران روابط دوستانه با آمریکا را خواستار شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در سخنان امروز خود فرمودند: «ما می خواهیم با همه ملت ها رابطه داشته باشیم. حتی ما با ملت آمریکا هم دشمنی نداریم ما با دولت آمریکا و استکبار مشکل داریم و مبارزه می کنیم استکبار یک واژه قرآنی است امروز رأس استکبار دولت آمریکاست» .

با این حال، برخی از رسانه ها این بیانات مقام معظم رهبری را تحریف و اشتباه انعکاس دادند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات