لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در پیام تسلیتی به محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوی اسلامی ایران، سوء قصد خونین مقابل سفارت کشورمان در بیروت را محکوم کرد.

به گزارش افکارنیوز ، لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در پیام تسلیتی به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوی اسلامی ایران، سوء قصد خونین در برابر سفارت کشورمان در بیروت را محکوم کرد.

فابیوس در این پیام با تاکید بر اینکه فرانسه تروریسم را به هر دلیل و توسط هر کسی صورت گیرد در تمام اشکال آن محکوم می کند، به نام فرانسه به همتای ایرانی و خانواده قربانیان صمیمانه تسلیت گفته است.

برونو فوشه سفیر فرانسه درتهران امروز متن این پیام را تقدیم ابوالقاسم دلفی مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه کشورمان نمود.

وی درا ین دیدار با اشاره به اینکه فرانسه با قاطعیت تمام سوء قصد در برابر سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت و شهادت رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را محکوم می نماید، افزود: که دولت فرانسه در بالاترین سطح بر محکومیت این سوء قصد تاکید دارد.

گفتنی است که فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه روز گذشته با صدور بیانیه ای در خصوص حوادث بیروت، با محکومیت قاطعانه حملات تروریستی در مقابل سفارت ایران در بیروت اظهار داشت که فرانسه تروریسم را درتمام اشکال آن با هر قصد و نیت و توسط هر کس محکوم می کند. اولاند با ابراز عمیق ترین تسلیت خود به خانواده قربانیان ایران و لبنان همبستگی خود را با مقامات ایرانی و لبنانی ابراز نمود. همچنین رومن نادال سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه در موضع گیری جداگانه حملات تروریستی بیروت را محکوم و همبستگی این کشور با مقامات جمهوری اسلامی ایران را ابراز کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات