وزارت امور خارجه درخصوص حادثه انفجار در مقابل سفارت ایران در بیروت بیانیه ای صادر و تاکید کرد: حادثه تروریستی بیروت بار دیگر چهره خشونت و افراطی گری که رژیم صهیونیستی و کوته فکران کج فهم از حامیان بارز آن هستند را به نمایش گذاشت.

به گزارش افکارنیوز ، متن بیانیه وزارت امور خارجه پیرامون اقدام تروریستی اخیر در مقابل سفارت ایران در بیروت به این شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم

حادثه تروریستی در مقابل ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان که توسط عوامل صهیونیستی طراحی و اجرا شد و طی آن شمار زیادی از شهروندان لبنانی و غیر لبنانی از جمله رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت به شهادت رسیده و یا مجروح شدند، جنایتی هولناک را رقم زد.

جمهوری اسلامی ایران این اقدام تروریستی را قویاً محکوم نموده و با خانواده های شهدا و مجروحان این حادثه ابراز همدردی می کند.

حادثه تروریستی بیروت بار دیگر چهره خشونت و افراطی گری که رژیم صهیونیستی و کوته فکران کج فهم از حامیان بارز آن هستند را به نمایش گذاشت.

این در حالی است که آنان نه شناخت و درک درستی از روحیه دو ملت ایران و لبنان و اراده استوار آنها دارند و نه به این نکته توجه دارند که مردم جهان از جنگ، خشونت و افراط خسته شده اند و اینگونه اقدامات تنها انزوای فزاینده صهیونیستها و گروه های افراطی و تروریستی را درمیان ملتها و افکار عمومی سطح منطقه ای و بین المللی تشدید کرده است.

با توجه به موضع گیری مقامات و شخصیتهای کشورهای مختلف علیه این اقدام تروریستی بار دیگر ضرورت اقدام فوری و هماهنگ دولتها، سازمانهای بین المللی و نهادهای مدنی برای حرکت منسجم به سوی جهان علیه خشونت و افراطی گری بیش از پیش برجسته می شود.

جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید بر لزوم تداوم محکومیت این اقدام کینه توزانه از سوی کشورها و سازمانهای بین المللی، طرح ارائه شده از سوی جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد درخصوص «جهان علیه خشونت و افراط گری» را بستر مناسبی برای مقابله با اینگونه اقدامات ناکارآمد و غیر قانونی می داند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تقدیم مراتب تعزیت و تسلیت به ملت سربلند ایران و دولت و ملت مقاوم لبنان و خانواده قربانیان این جنایت غیر انسانی، عزم خود برای پیمودن راه عزت و اقتدار بیش از پیش امت اسلامی و حمایت از ثبات و وحدت ملی لبنان را مورد تأکید قرار می دهد و لزوم اتحاد و همبستگی جهان اسلام در مقابل اینگونه اقدامات را خاطر نشان می سازد. همچنین از مسؤولان و دستگاه های ذیربط لبنان می خواهد با پیگیری جدی خویش نسبت به شناسائی، معرفی و مجازات سریع عاملان این جنایت ضد بشری اقدام نمایند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات