معاون پارلمانی وزارت امور خارجه با اشاره به این که مذاکرات تیم ایرانی با ۱+۵ جدی شده و در حال رسیدن به نقاط حساس است گفت: دلیلی بر بدبینی نسبت به نتیجه این دور از مذاکرات وجود ندارد.

به گزارش افکارنیوز ، حسن قشقاوی معاون پارلمانی وزارت امور خارجه در ارزیابی گفتگو تلفنی دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان و حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان گفت: بدون تردید این گفتگوها بسیار مفید است. با توجه به این که این گفتگو در بین دو تن از عالی ترین مقامات رسمی دو کشور صورت گرفته که در سال های اخیر چنین سابقه ای وجود نداشته که دو مقام عالی رتبه در چنین سطحی از کشورهای انگلستان و جمهوری اسلامی ایران با هم گفتگو کنند.

وی با اشاره به این که مذاکره کنندگان در ژنو نمایندگان همین رهبران هستند افزود: این گفتگو گام مثبتی در راستای بهبود مناسبات بین ایران و انگلستان است که در حال حاضر این روابط در حد کاردار غیرمقیم است و امیدواریم سطح روابط از حد فعلی ارتقاء پیدا کند.

معاون پارلمانی وزارت امورخارجه با تاکید بر این که گام های مقامات کشورمان در این گفتگو ها و در جریان مذاکرات باید با در نظر گرفتن عزت ملی و اسلامی باشد خاطر نشان کرد: اگر این گفتگوها به نتیجه برسد بدون شک در روند مذاکرات نیز تاثیرگذار خواهد بود.

قشقاوی با تاکید بر اینکه دلیلی بر بدبینی نسبت به نتیجه این دور از مذاکرات وجود ندارد گفت: مذاکرات جدی شده و در حال رسیدن به نقاط حساس است؛ نباید خوشبینی مفرط و بدبینی مفرط به آن داشته باشیم اما باید اجازه دهیم مشخص شود که در مرحله عمل چه سرنوشتی برای این مذاکرات رقم خواهد خورد.

وی در پیش بینی احتمالی نتیجه مذاکرات این دوره گفت: برخی به روش ژورنالیستی سعی در پیش گویی نتیجه مذاکرات دارند اما در حقیقت باید نتیجه را در عمل ببینیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات