وزیر امور خارجه ایران در دیدار با مدیران کل سازمان های بین المللی مستقر در ژنو بر مقابله با سیاست های تحمیلی برخی کشورها در عرصه بین الملل تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس ، مدیران کل سازمان های بین المللی مستقر در ژنو در یک جلسه صبحانه کاری با حضور وزیر امور خارجه کشورمان شرکت کردند. در این جلسه که مدیرکل دفتر اروپایی سازمان ملل، مدیران کل سازمان جهانی بهداشت، سازمان بین المللی کار، سازمان بین المللی مهاجرت، دبیرکل کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد) ، کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد، دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی اروپا و دبیر اجرایی موسسه آموزشی سازمان ملل (یونیتار) حضور داشتند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تبیین سیاست ها و خط مشی های بین المللی و رویکرد کشورمان بر مبنای چندجانبه گرایی و مقابله با سیاست های تحمیلی برخی کشورها، بر همکاری موثر و تعامل و فعال و پویا با سازمان های بین المللی در چارچوب صلاحیت های آنها تاکید کرد.

مدیران کل سازمان های بین المللی نیز ضمن اشاره به حضور فعال و نقش سازنده کشورمان در مباحث و نشست های بین المللی و همکاری های موثر جمهوری اسلامی ایران، خواستار استمرار و ارتقای این همکاری ها شده، بر ادامه تماس ها و تعاملات بین المللی تاکید کردند. هم چنین در این نشست، وزیر امور خارجه کشورمان سیاست های اصولی کشورمان در قبال مسایل مهم بین المللی از جمله وضعیت سوریه، افغانستان و برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان را تبیین کردند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات