معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه کشورمان در دیدار با دبیر کل حزب الله لبنان روند و پیشرفت های حاصله در مذاکرات هسته ای کشورمان با کشورهای ۱+۵ را برای دبیرکل حزب الله لبنان تشریح کرد.

به گزارش افکارنیوز ، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه که به نمایندگی ازسوی دولت و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیروت به سر می برد، شب گذشته با حضور غضنفر رکن آبادی سفیر کشورمان با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دیدار کرد.

در این دیدار، امیرعبداللهیان انفجارهای تروریستی مقابل سفارت کشورمان را که منجر به شهادت حجة الاسلام ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، خانم رقیه حسین زاده همسر یکی از دیپلمات های سفارت، تعدادی از محافظین سفارت و شماری از شهروندان لبنانی و همچنین مجروح شدن ده ها تن از شهروندان ایرانی و لبنانی گردید، نشانه عجز و ناتوانی رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آن و گروه های تکفیری مورد حمایت آنان در مقابله مستقیم با جبهه مقاومت توصیف کرد.

وی ضمن اشاره به پیروزی ها و موفقیت های جبهه مقاومت در همه صحنه ها، شهادت در راه خدا را آرزوی همه آزادگان و پیروان مکتب عاشورایی برشمرد و در عین حال، بر لزوم پیگیری امور توسط طرف های ذیربط لبنانی بمنظور شناسایی و مجازات طراحان، حامیان و عاملان این اقدام غیرانسانی تأکید کرد.

سید حسن نصرالله نیز ضمن ابلاغ مراتب تسلیت و همدردی به رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور، دولت و ملت بزرگ و مقاوم ایران، تصریح کرد که تاریخ سی و چهار ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده که این گونه اقدامات ناجوانمردانه دشمنان اسلام ناب و انقلاب اسلامی و مقاومت، کوچکترین تأثیری بر عزم و اراده و پیشرفت پیروان خط خونین کربلا و رهروان امام خمینی (ره) نداشته و نخواهد داشت.

دبیرکل حزب الله لبنان با دعا برای علوّ درجات شهدای این حادثه تروریستی و شفای مجروحان، افزود این قبیل تحرکات غیرانسانی، هرچه بیشتر پرده از نقاب و ماهیت حقیقی گروه هایی که به تمسک به هر وسیله ای درصدد مقابله با مسیر حق و عدالت و مقاومت هستند برمی دارد و خون شهدا و مظلومین، ما را بر حقانیت مسیر مقاومت و پیمودن راه حق هرچه استوارتر می سازد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات