ایجاد شایعه کاندیداتوری یک نظامی برای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آنقدرها هم عجیب نیست. چرا که شاید ذهن شایعه ساز مردم با حضور نظامی ها در انتخابات های مختلف در کشور آشنا و به نوعی همسو است.

به گزارش افکارنیوز ، حضور سردارها و نظامی ها در صحنه رقابت سیاسی و انتخاباتی اتفاق تازه ای نیست.

اگر افرادی همچون رضایی و قالیباف، از مدت ها قبل نظامی گری را رها کردند و به جمع سیاسیون پیوستند، این روزها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری اخبار و حرف و حدیث هایی درباره ورود افرادی به انتخابات شنیده می شود که همچنان نظامی هستند و تاکنون قدمی به میدان رقابت سیاسی نگذاشته اند. این روزها شایعه کاندیداتوری سردار نقدی، یکی از جالب ترین شایعات انتخاباتی است.

آغاز فعالیت نظامی محمدرضا نقدی همزمان با پیروزی انقلاب بود. او در اولین حضور خود در سپاه، مسئول اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان گیلان شد و تا سال ۶۰ در همان سمت باقی ماند. ۵ سال بعد فرماندهی لشکر بدر را برعهده گرفت و چند سالی پس از اتمام جنگ تحمیلی، فرمانده حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی شد.

دادگاه غلامحسین کرباسچی، شهردار سابق تهران نام سردار نقدی را برای اولین بار در رسانه ها پررنگ کرد. در آن زمان رئیس دادگستری وقت رسما از نقدی تقاضا کرده بود برای مقابله با اعمال نفوذ در این پرونده که متخلفان آن تحت حمایت بعضی از پر نفوذترین شخصیت های کشور قرار داشتند، راسا این پرونده را هدایت کند.

او پس از آن مدتی معاون آماد و پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح بود و بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر تشکیل ستاد پدافند غیرعامل کشور را پیشنهاد کرد و خودش هم به ریاست این ستاد منصوب شد.

این روزها یکی از شایعات جدی و البته جالب فضای انتخاباتی کشور، مطرح شدن نام سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین به عنوان یکی از گزینه های احتمالی کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری بود. این خبر با وجود آنکه خیلی ها درمورد آن حرف زدند و تحلیلی ارائه دادند به سرعت ازسوی سردار نقدی تکذیب شد.

سردار نقدی در مقابل شایعه کاندیداتوری اش در انتخابات گفت که نگاهی به رئیس شدن ندارد و در نظام اسلامی کسی نباید به دنبال رئیس شدن برود. نقدی گفت که احتمالا شایعه کاندیدا شدنش را عده ای بر سر زبان ها انداخته اند تا اخبار حوزه بسیج را بایکوت کنند و اینطور شایعه کاندیداتوری اش را تحلیل کرد.

اما گذشته از تحلیل نقدی درباره شایعه کاندیداتوری خودش، اگر این حرف و حدیث را شایعه صرف بدون شاهد و نشانه فرض کنیم، ایجاد شایعه کاندیداتوری یک نظامی برای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آنقدرها هم عجیب نیست. چرا که شاید ذهن شایعه ساز مردم با حضور نظامی ها در انتخابات های مختلف در کشور آشنا و به نوعی همسو است. از نظامی هایی همچون شمخانی و رضایی و قالیباف که هوای رئیس جمهوری شدن داشتند و بعضا دارند، تا نظامی های سابق پرتعدادی که از نظامی گری دست کشیدند و وارد مجلس شدند، همه و همه فعالیت نظامی و ورود به عرصه سیاسی را در ذهن مردم نزدیک و هم سو کرده است و شاید برای همین است که شایعه کاندیداتوری سردار نقدی، نه تنها بحث محالی نیست، بلکه ایجاد می شود و حتی میان اهالی رسانه ها دهان به دهان می چرخد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات