عراقچی:

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران درباره اختلافات طرف مقابل، با تأکید بر اینکه برای ما مهم نیست، این اختلاف چیست، افزود: ما با کشورها مذاکره نمی کنیم، با خانم اشتون مذاکره می کنیم.

به گزارش افکارنیوز ، سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با بیان اینکه در حال کار روی متن مشترک هستیم، عنوان کرد: روی اکثر مفاد درک مشترک وجود دارد که از این لحاظ پیشرفت حاصل شده است.

وی در عین حال گفت که از صبح امروز تا الان در چند مورد اختلافی، پیشرفتی حاصل نشده است.

معاون وزیر خارجه درباره اختلافات طرف مقابل، با تأکید بر اینکه برای ما مهم نیست، این اختلاف چیست، افزود: ما با کشورها مذاکره نمی کنیم، با خانم اشتون مذاکره می کنیم.

عراقچی در پاسخ به این سوال که طرف مقابل اعلام کرده نرمش باید از سوی ایران صورت گیرد، گفت: در صورتی که طرف مقابل نرمش داشته باشد و از خود انعطاف نشان دهد، موضع ما کاملا روشن است و در بازی برد – برد که تعریف می شود، پیشنهادات ما کاملا متعادل می باشد.

 عضو تیم مذاکره کننده هسته ای درباره اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه وندی شرمن نیز فردا (جمعه) در مذاکرات ظریف و اشتون حضور دارد، این خبر را تایید نکرد و اظهار داشت: در حین مذاکرات، اگر هر کشوری حضورش لازم باشد یا تمایلی به حضور داشته باشد، می تواند شرکت کند، اما فعلا چنین قراری وجود ندارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات