پایگاه خبری گلف نیوز در گزارشی نوشت، قرائت آمریکایی ها درباره اینکه تحریم های اقتصادی، ایران را به پای میز مذاکرات کشانده صحیح نیست.

به گزارش افکارنیوز ، همزمان با برگزاری مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در ژنو، لازم است آمریکا درک کند؛ این بحث که حاضر شدن ایران در میز مذاکرات ناشی از هزینه های سنگین تحریم ها علیه این کشور است تضعیف شده است.

نتیجه گیری ها بر اساس این قرائت که تحریم ها ایران را به پای میز مذاکرات کشانده یکی از اصلی ترین خطرات پیش پای آمریکا است.

مشکل این قرائت این است که از روندهای واقعی که باعث تغییر رفتار ایران شده اند به طور گسترده ای فاصله گرفته است.

براساس نوشته گلف نیوز، این روایت، سیاست بومی و داخلی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک بازگیر واحد درنظر می گیرد، واقعیات مهم به قدرت حسن روحانی و توازن پیچیده سیاسی که رئیس جمهوری ایران در آن درگیر است را نادیده می گیرد.

گلف نیوز نوشت: بله تحریم ها بخشی از تغییر رفتار ایران هستند اما ترس از فروپاشی اقتصادی دلیل اصلی بازگشتن آنها به پای میز مذاکره نیست. به طور نسبی تحریم ها در به وجود آمدن دگرگونی در توازن سیستم سیاسی ایران کمک کرد. تحریم ها راه را برای پیروزی حسن روحانی در انتخابات ژوئن ۲۰۱۳ باز کرد و باعث شکاف در درون اردوگاه محافظه کاران ایران شد.

بر اساس این گزارش، تحریم ها علیه ایران همچنین منجر به متحد شدن نخبگان سیاسی طراز اول ایران علیه محمود احمدی نژاد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات