منابع آمریکایی مستقر در ژنو عنوان کردند که بحث رآکتور آب سنگین اراک مهمترین مورد اختلاف در مذاکرات ایران و ۱+۵ است.

به گزارش افکارنیوز ، کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران ساعت ۹ صبح امروز (جمعه) در سومین دور مذاکرات خود که از روز گذشته شروع شده بود، به مدت یک ساعت پشت درهای بسته به گفت وگو و تبادل نظر پرداختند.

این مذاکرات به خاطر مشورت های داخلی هیئت های ۱+۵ و جمهوری اسلامی ایران ساعت ۱۰: ۱۰ به وقت ژنو متوقف شد. در حال حاضر هیئت ها برای صرف ناهار در سازمان ملل، هتل اینترکننتینتال را ترک کرده اند.

قرار است نشست داخلی اعضای ۱+۵ و کاترین اشتون ساعت ۱۴ به وقت ژنو از سر گرفته شود و بعد از آن ظریف و اشتون مذاکرات خود را ادامه دهند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه پیش از ترک هتل برای صرف ناهار در جمع خبرنگاران گفت که مذاکرات امروز وارد مراحل جدی شده و امروز وارد مرحله نگارش برای چند مورد اختلافی شدیم و تا الان می توان گفت که جای امیدواری وجود دارد.

وی همچنین تصریح کرد که غنی سازی قابل مذاکره نیست و به غنی سازی در خاک خود ادامه خواهیم داد و هیچ راه حلی بدون غنی سازی نخواهد بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران درباره سه چهار مورد اختلافی، عنوان کرد: هنوز سه چهار مورد به قوت خود باقی است ولی یکی دو مورد پررنگ تر است.

به گزارش خبرنگار فارس، منابع آمریکایی مستقر در ژنو درباره روند مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ عنوان می کنند که رآکتور آب سنگین اراک مهم ترین بحث مورد اختلاف است.

قرار است سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه بعدازظهر امروز وارد ژنو شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات