فایننشال تایمز:

رسانه های غربی و صهیونیستی معتقدند ایران محور قدرت در منطقه غرب آسیاست و فراتر از تثبیت حقوق هسته ای خود می کوشد قدرت های بزرگ را از تعیین حقوق برای دیگر کشورها باز دارد.

به گزارش افکارنیوز، روزنامه فایننشال تایمز در تحلیلی با بیان اینکه هدف آمریکا، سازگار کردن دوباره ایران با ژئوپولتیک غالب در جهان است می نویسد: ایران طی سالیان اخیر بر آمریکا و متحدانش در سراسر خاورمیانه برتری یافته است.

برای مدتی پس از حمله به عراق در سال ۲۰۰۳، این طور به نظر می رسید که ایران با آشفتگی در هر مسابقه روی هر اسبی شرط بندی می کند اما با گذشت ۱۰ سال از آن زمان، روشن است که تهران به چه خوبی به ویژه با تکیه بر نیروی القدس سپاه در یک بازی طولانی نقش داشته است. ایران اکنون می تواند دولت عراق را برای حمایت از سوریه ترغیب کند. در سوریه نقش ایران و حزب الله در توانمند کردن و اقتدار دولت سوریه سرنوشت ساز بوده است.

فایننشال تایمز تأکید می کند: ایران خواستار به رسمیت شناخته شدن به عنوان یک قدرت منطقه ای است.
از سوی دیگر سایت صهیونیستی و امنیتی دبکا فایل در تحلیلی با اشاره به مذاکرات هسته ای نوشت: هدف تهران از تأکید بر حق غنی سازی در هر گونه توافق با غرب، فراتر از کسب مشروعیت برای برنامه هسته ای خویش است. ایران ضمناً و در عین حال می خواهد قدرت های بزرگ را از تعیین حقوق برای دیگر کشورها و ملت ها محروم کند.

دبکا فایل می افزاید: ایران در ژنو برای حفظ احترام بین الملل به عنوان یک قدرت مشروع هسته ای در صحنه جهانی جنگید. حرف نهایی را در توافقات، رهبر عالی ایران خواهد زد و نه رؤسای جمهور آمریکا و روسیه هیچ کس نمی تواند بر او تأثیر بگذارد و او خود را تأثیرناپذیر در برابر غرب نشان داده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات