مذاکرات هم تمام شد و توافقات و تعهداتی بین طرفین رد و بدل شد و برخی ها را غرق در شادی و عده ای دیگر را به آغوش یکدیگر کشاند!

به گزارش افکارنیوز ، چندان به دنبال نقد متن توافقنامه نیستم چون معتقدم جا پای ولی گذاشتن تنها وظیفه ای است که امروز بر عهده دارم و چندین بار با خودم مرور کردم پاسخ نامه ای که معظم له به نامه رئیس جمهور محترم دادند: “دستیابی به آنچه مرقوم داشته اید در خور تقدیر و تشکر از هیئت مذاکرات هسته ئی و دیگر دست اندر کاران است و میتواند پایه ی اقدامات هوشمندانه ی بعدی قرار گیرد. بی شک فضل الهی و دعا و پشتیبانی ملت ایران عامل این موفقیت بوده و در آینده نیز خواهد بود ان شاء الله. ایستادگی در برابر زیاده خواهیها همواره باید شاخص خطّ مستقیم حرکت مسئولان این بخش باشد، و چنین خواهد بود ان شاء الله. ”

اینکه حضرت آقا در نامه شان تاکید می کنند به آنچه رئیس جمهور مرقوم داشته است، بسی جای تامل است اما قصد “مته بر خشخاش گذاشتن” در این موضوع را نیز ندارم.

اما بعنوان یک ایرانی و از آنجائی که در آموزه های دینی ام شنیده ام که حتی حضرت ابراهیم (ع) نیز با وجود ایمان به خدا برای اطمینان خاطرش، از خدا می خواهد که شیوه زنده شدن مردگان در روز قیامت را به او نشان دهد، من نیز برای اطمینان قلب و البته افزایش سطح دانشم از “فرزندان انقلاب” چند پرسش کوتاه در رابطه با این مذاکره داشته باشم؟

اول/ دوستان هیئت مذاکره کننده صراحتا اعلان نمایند که ما چه چیزی را داده ایم و در عوض چه چیزی را گرفته ایم؟

دوم/ آیا شما بزرگواران تصور می کنید حق غنی سازی ۲۰% که طی این توافقنامه! به مدت ۶ ماه تعطیل خواهد شد، پس از این مدت (و یا حتی به واسطه بد قولی غربی ها در مفاد توافقنامه) به ملت ایران بازخواهد گشت؟ آیا تعطیلی غنی سازی ۲۰% به منزله خط بطلانی بر حق ملت ایران در غنی سازی نیست؟ و آیا پس از گذشت این مدت زبان غربی ها بر سر ملت ایران درازتر از قبل نخواهد شد؟

سوم/ همه ملت ایران بخوبی می دانند که غنی سازی در سطح ۲۰% بعنوان یک اهرم فشاری برای جلوگیری از زیاده خواهی غربی ها استفاده میشد. اما امروز مردم ایران در برابر زورگویی های احتمالی غرب به ملت ایران چه اهرم فشاری خواهند داشت؟

چهارم/ آیا شیوه بازگشت پول های بلوکه ای (که حتی در رقم اش نیز اختلاف نظر وجود دارد) به ملت ایران می تواند اقتصاد ما را متحول سازد؟ ! ! ! پول هایی که قرار است طی یک پروسه زمان بندی شده به ملت ایران بازگردد!

لازم به توضیح نمی بینیم دوستان “فرزندان انقلاب” قبل از انتخابات عدم مدیریت احمدی نژاد را دلیل مشکلات اقتصادی می دانستند و بعد از انتخابات نیز تحریم ها را!

اما امروز که طبق این توافقنامه بسیاری از تحریم ها علیه ملت ایران کاهش می یابد، باید ببینیم تحول عظیمی در اقتصاد رخ خواهد داد و یا بازهم باید منتظر سیر صعودی قیمت ها و مصاحبه های وزرا مبنی بر افزایش قیمت ها باشیم؟

علی ایحال؛ بار دیگر تاکید می کنم که به لطف جایگاه سربازی در رکاب امام خامنه ای (مدظله العالی) امیدوارم که همه ما و مسئولان این بخش در مسیر ایستادگی در برابر زیاده خواهی های دشمن پایدار بمانیم؛ ان شاءالله

و بازهم تاکید می کنم براساس مرقومه ای که رئیس جمهور برای رهبر معظم انقلاب نوشته اند ماهم به نوبه خودمان و به عنوان یک ایرانی از “فرزندان انقلاب” متشکریم و امیدواریم به قول بعضی ها تو پاچه «ظریف» مان نرفته باشد و فرداروزی شرمنده “آرمیتا” و “علیرضا” نشویم!
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات