رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه ایران و لبنان در حل مسائل پیچیده منطقه ای بسیار به هم نزدیک است گفت: کشورمان همواره نگاه دوستانه ای به کشورهای عربی و اسلامی دارد.

به گزارش افکارنیوز ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز دوشنبه پس از دیدار با نبیه بری رئیس مجلس لبنان در نشست خبری مشترک با همتای لبنانی خود ضمن ابراز خرسندی از حضور نبیه بری و هئیت همراه در ایران، کشور لبنان را کشور دوست و برادر توصیف کرد. وی با بیان اینکه روابط کشور ایران و لبنان در ابعاد مختلف نزدیک است، خاطر نشان کرد: کشور لبنان گرچه کوچک است اما آنچنان درخشندگی در مقاومت داشته که مورد توجه کشورهای اسلامی واقع شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی نسبت به سفر نبیه بری به ایران گفت: این سفر در موقعیت خوبی صورت گرفت که مردم ایران به دلایل مختلف از جمله بحث هسته ای مسرور هستند.

لاریجانی با اشاره به دیدار صبح امروز رئیس مجلس لبنان وهیئت همراه با مقام معظم رهبری اظهار داشت: امروز فرصتی بود که آقای بری و هیئت همراه خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدند و ملاقاتی با ایشان داشتند.

وی اضافه کرد: من هم مذاکرات سازنده ای با آقای بری داشتم که در آن مذاکرات پیرامون روابط دو جانبه کشورمان با لبنان و همچنین مسائل مختلف منطقه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست خبری با بیان اینکه نگاه دو کشور در تقویت مقاومت و حل مسائل پیچیده منطقه ای و همچنین ایجاد ثبات بسیار به یکدیگر نزیک است ابراز امیدواری کرد که سفر رئیس مجلس لبنان به کشورمان پرخیر و برکت باشد و زمینه توسعه روابط دو کشور را فراهم کند.

لاریجانی در پاسخ به سوال خبرنگاری که راجع به توافقات هسته ای و روابط ایران با کشورهای منطقه پرسیده بود با عمیق دانستن نظر رئیس مجلس لبنان گفت: ایران همواره نگاه دوستانه ای به کشورهای عربی و اسلامی دارد.

لاریجانی اضافه کرد: گاهی اوقات برخی اختلافاتی ایجاد می کند اما باید در زمان مناسب از فرصت ها بهره جست و درک درستی از حل مسائل ایجاد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: ظرفیت ذکر شده در منطقه وجود دارد که روابط بین ایران و کشورهای عربی و همچنین کشورهای منطقه به سمت روابط پایدار رود. آغوش ایران در این زمینه باز است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات