وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه ای با گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد تأسیس بسیج مستضعفین، بسیجیان را مظهر اراده ایرانی و نماد قدرت بازدارندگی مردمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست.

به گزارش افکارنیوز ، در این بیانیه آمده است:

«دور اندیشی و بصیرت الهی معمار کبیر انقلاب اسلامی پیرامون حوادث و چالش هایی که در روند تکاملی انقلاب و پی گیری آرمان های متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی فراروی ملت ایران، پدیدار می شود و عبور موفق از آن مستلزم نقش آفرینی یک ظرفیت بالنده، مصمم و سرنوشت ساز در کشور بود، منجر به صدور فرمان امام خمینی (ره) در پنجم آذر ماه سال ۱۳۵۸ مبنی بر تشکیل «بسیج مستضعفین» گردید.

با گذر زمان و تحمیل جنگ تحمیلی ۸ ساله و سپس بحران سازی ها و نقش آفرینی های بزرگ که توسط جبهه معاندین نظام برای نابودی انقلاب و فروپاشی جمهوری اسلامی ایران، مهندسی و عملیاتی شد، فلسفه تدبیر معجزگون حضرت امام (ره) در تاسیس نهاد مقدس و مردمی بسیج را بیش از پیش آشکار ساخت، به گونه ای که به برکت هوشمندی، بصیرت و فداکاری های بسیجیان و دیگر آحاد ملت ایران انقلاب اسلامی از متن این حوادث پیچیده و سخت به سلامت عبور کرده و همچنان مسیر رشد، بالندگی و تاثیرگذاری فرامرزی خود را تداوم می بخشد.

سی و چهار سال از تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی می گذرد و در طول این مدت آنچه از این نهاد مقدس که به حق باید آن را بزرگ ترین لطف الهی به نظام اسلامی دانست، ایثارگری، فداکاری، سربلندی و حضوری دائمی و خالصانه در تمامی صحنه های حساس انقلا می باشد.

برای این مدافعان راستین حریم ولایت فکه و طلائیه، دانشگاه و پژوهشگاه، عرصه علم و صنعت و هنر ‍ هیچ تفاوتی ندارند چرا که رفع موانع پیشرفت و سربلندی نظام اسلامی تنها نیازمند حضور است و بسیج خالصانه ترین نوع این حضور را در تاریخ ایران به منصه ظهور رسانیده است به همین دلیل امروز نام و یاد بسیج تداعی گر امنیت، خودباوری، رشد و تعالی در سایه ایمان، فداکاری، اخلاص و خداباوری است.

بسیجیان با نقش پذیری های حماسی و گره گشایی در صحنه های صیانت از انقلاب اسلامی و سرعت بخشی به روند پیشرفت و توسعه کشور به ویژه عرصه صنعت دفاعی و ارتقای توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران، نقشی اساسی و مهم داشته اند.

بسیج از متن مردم برخاسته است و همواره با مردم، همراه مردم و برای مردم و آرمان های بلند، انقلابی و اسلامی و افتخار آمیز آنان حرکت کرده است و صحنه های حضور بسیجیان در حوادث و بلایای طبیعی و خدمات صادقانه و مشتاقانه در صدها فرصت خدمتگزاری در قالب بسیج سازندگی و محرومیت زدایی و مسئولیت پذیری در پروژه های ملی و نیز مشارکت حرفه ای و تخصصی در عرصه ی شکوفایی و ارتقای صنعت و قدرت دفاعی کشور، هرگز از اذهان ملت ایران پاک نخواهد شد؛ بلکه در بستر تاریخ منشاء حرکت و جوشش نسل های آینده محسوب می شود.

بی تردید بسیج و فرهنگ و تفکر بسیجی به عنوان یکی از رموز ماندگاری و بالندگی انقلاب و اقتدار کشور از مهم ترین عوامل ناکامی و شکست جبهه استکبار جهانی در مصاف با ملت ایران قلمداد و با نشان دادن قابلیت ها و ظرفیت های بزرگ و برخورداری از تاثیرگذاری های راهگشا و سرنوشت ساز تحت تعالیم الهی حضرت امام (ره) و منویات و راهبردهای مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) هم اکنون به مدلی کارآمد و فراملی تبدیل و مورد تأسی جبهه مقاومت اسلامی منطقه قرار گرفته است.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج به آحاد بسیجیان سلحشور و مخلص و تجلیل از شهیدان و حماسه سازان این نهاد مردمی در عرصه های مختلف دفاع از انقلاب و میهن اسلامی، فرمایش حکیمانه مقام معظم فرماندهی کل قوا مبنی بر اینکه «بسیج متن حرکت نظام است و همه باید بسیجی باشیم» را نصب العین قرار داده و ضمن تجدید عهد، پشتیبانی همه جانبه خود را از بسیجیان این اسوه های ایثار و تلاش و خودباوری را در سایه رهبری های داهیانه فرماندهی معظم کل قوا اعلام می دارند. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات