رحمانی فضلی:

وزیر کشور با بیان اینکه موظفیم فرهنگ و باور بسیجی را حفظ کنیم گفت: در فراز و نشیب های انقلاب هر جا به مردم تکیه کردیم، موفق بوده ایم.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته بسیج که در ساختمان وزارت کشور برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: بسیج برای نسل ما نسبت به نسل جوان امروزی شناخته شده تر است.

بسیج فرهنگی سیال، پویا و تاریخی است

وزیر کشور با تأکید بر اینکه بسیج به عنوان یک فرهنگ و جریان سیال و پویای تاریخی و یک نهضت ایفای نقش می کند، تصریح کرد: بسیج جزء باور و بخشی از ایمان و اعتقاد ماست.

وی با بیان اینکه ما موظفیم این فرهنگ و باور را حتما حفظ کنیم، گفت: راه نجات ما همین است؛ در فراز و نشیب های انقلاب هر جا به مردم تکیه کردیم، موفق بوده ایم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در زمان انقلاب بنده در دانشگاه مشهد درس می خواندم و گروه های چپ، راست و مسلمان و گرایشات سیاسی متفاوت وجود داشت، گفت: همه گروه ها سازماندهی شده برای مبارزه فعالیت می کردند و هر کدام سازمان کاری خود را داشتند، بنده عضو گروه مذهبی مجمع احیای تفکرات شیعی به مسئولیت آقای دیالمه بودم، گروهی اندک که تمام تلاشش پیروی از ولایت و امام (ره) بود.

وزیر کشور با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل اینکه ساز و کارهای آن زمان پاسخگوی نیازهای انقلاب نبود اظهار داشت: این خلاء به شدت احساس می شد و امام خمینی (ره) توانست با طرح مسئله بسیج با عنوان بسیج مستضعفین ۲۰ میلیونی بارقه امید را در دل انقلابیون ایجاد کند.

وی با تأکید بر اینکه درست است بسیج در قالب یک تشکیلات و با شناسنامه مشخص عنوان می شود، گفت: در واقع بسیج، همه توده های مردم هستند که توکلشان به قدرت لایزال الهی است و برای انقلاب و مردم تلاش می کنند از این رو هر کس دارای این ویژگی ها باشد بسیجی است و باید تلاش کنیم بسیج در عرصه های مختلف وارد و تقویت شود.

رحمانی فضلی در ادامه به خصوصیات بسیجیان اشاره و اظهار داشت: ایمان، اخلاق مداری، سعه صدر، مجاهدت، ایثار و از خودگذشتگی از ویژگی های بسیجیان به شمار می رود.

ادامه دارد…
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات