نهاوندیان در گفتگوی ویژه خبری:

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه زنگ حماسه سیاسی با توافقنامه ژنو در کشور زده شد، گفت: دیروز صدمین روز آغاز دولت بود که خوشبختانه گفته رئیس جمهور مبنی بر اینکه نگرانی های منطقی را در بحث هسته ای برطرف خواهیم کرد، محقق شد.

به گزارش افکارنیوز ، فرصت ها و چالش های فراروی دستیابی به توافقنامه جامع هسته ای شب گذشته - ۴ آذرماه - در برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور" محمد نهاوندیان" رئیس دفتر رئیس جمهور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

محمد نهاوندیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مهمترین شاخص های توافقنامه ایران و ۱+۵ چیست؟ گفت: ابتدا باید به ملت ایران، مقام معظم رهبری تبریک گفت که بعد از یک استقامت طولانی مدت توانستیم تراز جهانی خود را برای کشورهای دیگر به عرصه نمایش بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه ایران وارد باشگاه قدرت های بزرگ جهان شد، افزود: قدرت های بزرگ جهان درصدد بودند تا حق هسته ای ایران را انکار کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه برای جهانیان ثابت شد که کسی نمی تواند با ایران به زبان تحریم صحبت کند، خاطرنشان ساخت: اگر با زبان منطق و احترام متقابل آنها با ایران روبرو می شدند، می توانستند به یک شرایط با امنیت بالاتری درجهان دست یابند.

وی با اشاره به صحبت های رئیس جمهور امریکا مبنی بر اینکه اکنون جهان در شرایط امن تری قرار دارد، اظهار داشت: ایران هرگز بر جهان منزوی نشده بود این در حالی است که ما انزوای کشورهای دیگر را در عرصه بین المللی شاهد هستیم.

نهاوندیان با اشاره به انزوای رژیم صهیونیستی در عرصه بین المللی گفت: این رژیم جعلی در حال انزوا است به طوری که توافقنامه به عمل آمده را خطرناک ارزیابی می کند.

* زبان گفتگو با ایران عوض شد/ جهانیان حقوق هسته ای ایران را به رسمیت شناختند


رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه اکنون همه قدرت های جهان از اینکه در کنار ایران هستند احساس امنیت می کنند، خاطرنشان ساخت: این موضوع یکی از دستاوردهای عظیم توافقنامه حاصل شده در ژنو است، زیرا زبان گفتگو با ایران عوض شده و همه جهانیان حقوق هسته ای ایران را به رسمیت شناخته اند.

* زنگ آخر حماسه سیاسی با توافقنامه ژنو زده شد


وی با اشاره به اینکه زنگ آخر حماسه سیاسی با توافقنامه ژنو زده شده است، ادامه داد: در طی یکسال گذشته مردم ایران در لبیک به مقام معظم رهبری توفیق یافتند به گونه ای که همه زنجیرهایی که بر پای این دونده توانا زده شده بود، به یکباره زنجیرها باز شدند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما در حماسه اقتصادی نیاز به کمک های خارجی نداریم زیرا متکی به خود هستیم، افزود: کشوهای غربی درصدد بودند تا جلوی این دونده توانا را بگیرند اما خوشبختانه ایران با تمام قدرت ایستادگی کرد و: انشاءالله ما در عرصه اقتصادی هم با استفاده از منابع خودمان به خودکفایی خواهیم رسید.

* ۶ ماه پیش رو مدت زمان بسیار مهمی است

نهاوندیان با اشاره به اینکه کشورهای غربی ناچار شدند تا موانع را آرام ارام از سر راه ایران بردارند، خاطرنشان ساخت: ۶ ماه پیش رو مدت زمان بسیار مهمی است که باید همگان در این مسیر به جلو با قدمهای متین و مستحکم پیش بروند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا میان اعضای تیم مذاکره کننده ایران علی رغم وجود سلایق متفاوت اجماع ملی وجود دارد، اضافه کرد: خوشبختانه در هیچ یک از ادوار مختلف صدای نامتعارفی از سوی مسئولین شنیده نشده است به طوری که نزد این رویکرد متحد و انسجام ملی را باید در دوران دفاع مقدس جستجو کنیم.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران با پیروزی در انقلاب اسلامی به خوبی نشان داد که در مقابل فشارهای خارجی سر خم نخواهد کرد، اظهار داشت: ملت ایران در هر زمان و مقطعی که احساس کند بیگانگان و خارجیان می خواهند برایمان تعیین تکلیف کنند استقامت خود را به خوبی نشان خواهند داد.


این خبر در حال تکمیل است…
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات