تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور از سوی هیئت رئیسه مجلس قرائت شد.

به گزارش افکارنیوز ، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز (سه شنبه) از سوی هیئت رئیسه مجلس قرائت شد که به این شرح است:

موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به رئیس جمهور و وزیر بهداشت در خصوص ضرورت ارائه راهکار و اتخاذ تصمیم مناسب برای مهار آلودگی هوا در کلانشهرها و جلوگیری از تعطیلات متعدد در کشور تذکر داد.

خجسته نماینده همدان به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص لزوم توجه جدی بانک مسکن به هماهنگی در واگذاری تسهیلات به پروژه های مسکن مهر تذکر داد.

ندیمی نماینده لاهیجان به رئیس جمهور در خصوص دستور تدوین استانداردهای آلودگی منابع خاک ایران تذکر داد.

بیاتیان نماینده بیجار به وزیر کشور در خصوص عملکرد سوء فرمانداران و عدم توجه به مصالح مردم و ناتوانی در مدیریت شهرستان تذکر داد.

تأمینی نماینده رشت به وزیر راه و شهرسازی در خصوص کندی پیشرفت کمربندی شهرستان رشت، به وزیر بهداشت در خصوص عدم توجه به تعهدات و قوانین و تعهدات داده شده، به وزیر راه و شهرسازی در خصوص نارضایتی شدید در مسکن مهر و به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص افزایش قیمت های ارزاق و مواد غذایی تذکر داد.

عباس پور نماینده بوئین زهرا به وزیر نیرو در خصوص تأمین اعتبار برای آب شرب روستاهای آوج و بوئین زهرا و به وزیر بهداشت در خصوص تأمین پزشک و دندانپزشک برای درمانگاه های شهرک مدرس، کلین جین، اردلان، ابراهیم آباد و شهرستان های آوج و بوئین زهرا تذکر داد.

نقوی حسینی نماینده ورامین به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت حق التدریس دبیران و معلمان و اضافه کاری نیروهای هنرستان های فنی و حرفه ای تذکر داد.

قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص تسریع در اجرای تبصره ۲ بند ۳-۳ قانون بودجه سال ۹۲ در مورد سهم شهرداری ها و دهیاری های کشور تذکر داد.

کارخانه نماینده همدان به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم برنامه ریزی هدفمند به منظور رعایت حقوق مردم در واگذاری بهره برداری از معادن و مبارزه قاطع با ویژه خواری از انفال عمومی تذکر داد.

قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در استخدام معلمان شرکتی و پیش دبستانی تذکر داد.

سعدون زاده، انصاری و دهدشتی نمایندگان آبادان به وزیر نیرو در خصوص عدم توجه به وضعیت اسفبار فاضلاب شهرستان آبادان و قطعی مکرر آب روستاهای آبادان و ضعف مدیران بخش های مذکور به ویژه در بارندگی های اخیر تذکر داد.

دهدشتی، قاضی پور، صالحی نصب، سامری، سعدون زاده، موسوی، حسینی، تأمینی، سودانی، نوری، انصاری، پاپی زاده و جلیلی به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع تشکیل کارگروه رسیدگی به آلایندگی های محیطی در بارندگی های اخیر خوزستان تذکر دادند.

دهدشتی، سامری، صالحی و انصاری نمایندگان آبادان، خرمشهر، دشت آزادگان و آبادان به وزیر نیرو در خصوص عدم آمادگی آبفای خوزستان در پیشگیری و اقدام در آبگرفتگی های شهرستان آبادان، خرمشهر، دشت آزادگان در بارندگی های اخیر تذکر دادند.

ثروتی نماینده بجنورد به وزیر بهداشت در خصوص تهیه بیمارستان و افتتاح آن برای بهره برداری مردم و رفع کمبودهای بیمارستان های امام رضا (ع) و امام علی (ع) بجنورد و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص اتمام ساخت بیمارستان از شهرستان مانه و سملقان پس از سه سال تأخیر که تنها ۵ درصد آن باقیمانده و یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، تذکر داد.

فلاحی نماینده اهر به وزیر علوم در خصوص رسیدگی به وضعیت اسفبار فنی و حرفه ای کشور تذکر داد.

حسینی، علیپور و احمدی نمایندگان قائم شهر و نوشهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص آفت درخت شمشاد در منطقه شمال و تشکیل کارگروه ویژه برای مبارزه با آن تذکر دادند.

هروی نماینده قائنات به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توقف طرح های راه سازی در شهرستان های قائنات و زیرکوه تذکر داد.

جعفری نماینده بجنورد به وزیر ارتباطات در خصوص عدم کنترل سامانه پیامک هایی که به صورت زائد برای شهروندان ارسال می شود و از حساب آنها هزینه کسر می شود، به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم استقرار اداره راه و شهرسازی پس از ۸ ماه از تأسیس شهرستان در راز و جرگلان و به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص عدم تصمیم گیری برای سودهای بانکی فلج کننده، به ویژه جریمه های دیرکردهای خانمان برانداز تذکر داد.

سودانی نماینده اهواز به وزیر راه و شهرسازی در خصوص حذف قطار ۴ تخته خط اهواز تهران که سبب کاهش سهمیه ۴۰۰ نفره مسافر شده و به وزیر بهداشت در خصوص اختصاص اعتبارات ویژه برای مساعدت به بیمارستان ها و مراکز درمانی شهرستان اهواز و دیگر شهرهای آلوده به آلایندگی های جدید باران تذکر داد.

حسن پور نماینده سیرجان به وزیر صنعت در خصوص جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها در شهرک های صنعتی که سبب فرار سرمایه گذاران و کارآفرینان شده است، تذکر داد.

ایرانپور نماینده مبارکه به وزیر ورزش و جوانان در خصوص لزوم توجه بیشتر معاونان و مدیران کل وزارتخانه ها به دستورات وزیر، به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم توجه جدی به مشکلات جدی شهر جدید مجلسی و تسریع در اتمام پروژه ۴ بانده امام رضا (ع) در شهرستان مبارکه و به وزیر کشور در خصوص لزوم پاسخگویی معاونان وزیر به مکاتبات و تماس های نمایندگان مجلس تذکر داد.

قادری نماینده شیراز به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تذکر لازم به مسئولان محلی برای کمک به افزایش محدوده روستاها و دهستان های شیراز تذکر داد.

سادات ابراهیمی نماینده شوشتر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم توجه به آسفالت جاده اهواز شوشتر گتوند دزفول و عدم اجرای کمربندی اهواز شعیبیه شوشتر که سبب تصادفات و افزایش کشته ها شده است، تذکر داد.

موسوی نماینده اهواز به وزیر کشور در خصوص جلوگیری از عزل و نصب های پرشتاب و غیرمعمول در وزارت کشور تذکر داد.

حسینی نماینده اهواز به وزیر راه و شهرسازی در خصوص کاهش قطارهای مسیر تهران اهواز و بالعکس تذکر داد.

حقیقت پور نماینده اردبیل به وزیر نیرو در خصوص عدم کارآمدی مدیریت آبهای روستایی استان اردبیل تذکر داد.

کولیوند و اکبریان نمایندگان کرج به وزیر نیرو در خصوص اصلاح تعرفه برق روستاییان که فاقد گازکشی روستایی هستند، تذکر دادند.

جعفری نماینده بجنورد به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص علت عدم همکاری جدی بسیاری از بانک های استان در پرداخت تسهیلات مختلف قانونی تذکر داد.

شریعت نژاد نماینده تنکابن به وزیر تعاون در خصوص تأیید اقدام تبعیض آمیز وزیر سابق کار در جذب نیروی انسانی غیربومی در شهرهای غرب مازندران برای اشتغال در واحدهای زیرپوشش تأمین اجتماعی تذکر داد.

کارخانه نماینده همدان به وزیر نیرو در خصوص جبران کاهش حق انشعاب برق اقشار کم درآمد به ویژه روستاییان از طریق اخذ مبلغ بیشتر از صاحبان سرمایه و به وزیر بهداشت در خصوص اقدام عاجل به منظور اتمام هر چه سریع تر بیمارستان فوق تخصصی قلب فرشچیان که ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تذکر داد.

قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر بهداشت در خصوص تسریع در نظارت دقیق جلوگیری از استفاده از مواد تاریخ گذشته و به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص تذکر به معاونان و رؤسای بانک ها در ارسال پاسخ به نامه نمایندگان و رعایت ادب و شأن مجلس تذکر داد.

بشیری نماینده هشترود به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تأخیر در افتتاح بیمارستان شهرستان بایرباخ تذکر داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات