حدادعادل:

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس، مذاکرات هسته ای ژنو را نتیجه مقاومت ملت ایران دانست و گفت: غربی ها وقتی حاضر به مذاکره شدند که دیدند تحریم ها برخلاف آنچه آنها ادعا می کردند، ایران را فلج نکرده است.

به گزارش افکارنیوز ، غلامعلی حدادعادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی به موافقت نامه تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران با ۱+۵ اشاره کرد و اظهار داشت: در این مذاکرات چند اصل باید مورد توجه قرار گیرد؛ اول خوشبینی و اعتماد مقام معظم رهبری و ملت به تیم مذاکره کننده ایرانی، دوم بدبینی به خوی استکباری جهان سلطه و سوم خطوط قرمزی که همواره مورد نظر ملت ما بوده و آن هم اصرار بر سر حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است که ما آن را منطبق بر مقررات بین المللی و شرایط عضویت در NPT حق خود می دانیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: البته غربی ها تبلیغاتی از سال ها پیش به راه انداختند و این فضاسازی را می کنند و صهیونیست ها نیز به این تبلیغات خیلی دامن زدند که ایران درصدد دستیابی به سلاح هسته ای است.

حدادعادل در ادامه تأکید کرد: در واقع چیزی را که وجود نداشته و خودشان در دنیا تبلیغ کرده بودند اکنون معتقدند در این مذاکرات آن خطر را برطرف کرده اند و آن را پیروزی خود تصور می کنند؛ اگر اینها مایلند به چنین پیروزی و به اصطلاح پیروزی خودساخته ای افتخار کنند خودشان می دانند ولی برای ما مهم این است که حق غنی سازی مان برای مقاصد صلح آمیز محفوظ بماند و سایت های موجود ما تعطیل نشود و این فناوری در ایران ادامه یابد.

حدادعادل با بیان اینکه ارزیابی از مذاکرات باید با توجه به واقعیات باشد، اظهار داشت: ما باید این ارزیابی را به عنوان گام اول بدانیم و این، همه ی کار و در واقع پایان کار نیست، هنوز فرصت برای کار کارشناسی بر روی این توافقنامه وجود دارد همچنین فرصتی است برای اینکه ببینیم غربی ها آیا به این تعهد و قراری که در مذاکرات گذاشته اند، پایبند هستند یا در فکر بهانه جویی اند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری ادامه داد: ما نباید هیجان زده بوده و یا بی جهت بدبین باشیم؛ بویژه به تیم مذاکره کننده خود. بنابراین باید فرصت دهیم تا این دوره ۶ ماهه بگذرد و ببینیم آیا این روند رو به پیشرفت خواهد بود یا نه؟

وی تصریح کرد: در مجموع، این گام را به عنوان اولین قدم، مثبت ارزیابی می کنم و توقع ما از گام اول نیز نباید بیش از حد باشد.

حدادعادل یه مقاومت ملت ایران اشاره و تاکید کرد: مسلماً غربی ها وقتی حاضر به این مذاکره شدند که دیدند ایران برخلاف آنچه آنها ادعا می کردند، فلج نشده. البته شکی نیست که مشکلاتی براثر تحریم پیدا کردیم اما آن چیزی که آنها می خواستند تا با این تحریم ها ما را فلج کنند، اتفاق نیفتاد تحریم ها بیش از آنکه برای ما مشکل ایجاد کند، برای خود اروپا مشکلاتی ایجاد کرد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار داشت: در حال حاضر می بینیم کشورهایی مانند فرانسه و ایتالیا تا چه اندازه گرفتار مشکلات اقتصادی هستند و آنها نیز متوجه شدند که با این تحریم ها بیش از آنکه به ما ضربه بزنند به خودشان ضربه زدند.

حدادعادل در پایان خاطرنشان کرد: مسلما وحدت، بصیرت و مقاومت مردم هم تا اینجا موثر بوده و هم بعد از این لازم، موثر و مفید است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات