جلسه محرمانه موساد با عربستان:

توسط این دو ویروس تخریب در این تاسیسات صورت نگرفت، اما اینکه این حملات صورت گرفته بود تایید شد اما خوشبختانه با پیگیری های فنی و تکنولوژی که صورت گرفت مساله حادی به وجود نیامد.

گروه سیاسی - پس از ناکامی عربستان سعودی و اسرائیل در به شکست کشاندن مذاکرات و عدم توافقات ۱+۵ با تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان «بندر بن سلطان» رئیس دستگاه اطلاعات خارجی عربستان سعودی و نمایندگان «تامیر پاردو» رئیس سازمان جاسوسی موساد به منظور افزایش همکاری های دو جانبه در «وین» پایتخت اتریش گرد هم آمدند.
چنانکه از گزارش رسانه ها بر می آید بدافزاری مخرب تر از استاکس نت در راه است، در این جلسه که در تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۱۳ برگزار شد، هر دو طرف طرح ها و برنامه هایی جهت تقویت همکاری های دو جانبه در زمینه های اطلاعاتی، جاسوسی و تخریبی علیه ایران ارائه کردند.

به گزارش افکارنیوز؛ یکی از مهم ترین طرح های پیشنهادی در این جلسه که توسط نمایندگان موساد مطرح شد، تولید بدافزاری مخرب تر از «استاکس نت» جهت آلوده سازی و تخریب تأسیسات هسته ای و جاسوسی از نیروگاه های ایران بود که علیرغم زمان و هزینه بالا مورد استقبال سعودی ها قرار گرفت و به تصویب رسید. هزینه برآورد شده این طرح مبلغی بالغ بر یک میلیون دلار برآورد شده که در این جلسه مقرر شد سعودی ها هزینه های آن را تأمین کنند.

فلیم و استاکس نت، جاسوسان سایبری

ادوارد اسنودن در مصاحبه با اشپیگل گفته بود ایالات متحده در حمله استاکس نت با اسرائیل همکاری کرده بود. استاکس نت بدافزاری بود که تاسیسات هسته ای ایران را هدف قرار داد و فعالیت آن ها را مختل کرد. ایران به جز این هدف حمله بدافزارهای دیگری، از جمله فلیم و وایپر نیز قرار گرفته است.

«فلیم» دومین بد افزاری بود که در سالهای گذشته برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران طراحی شده بود. این بد افزار برخلاف استاکس نت که برای آسیب رساندن به یک فرایند صنعتی طراحی شده بود به نظر می رسد که صرفا برای مقاصد جاسوسی نوشته شده است. در واقع نه برای هدف قرار دادن یک صنعت خاص بلکه یک ابزار حمله کامل است که برای اهداف سایبری و جاسوسی عمومی طراحی شده است.

در این زمینه، محمد کرمی راد در گفتگو با افکار نیوز در خصوص حملات سایبری که از طریق دو ویروس فلیم و اکستاکس نت به تاسیسات هسته ای ایران صورت گرفته بود گفت: توسط این دو ویروس تخریب در این تاسیسات صورت نگرفت، اما اینکه این حملات صورت گرفته بود تایید شد اما خوشبختانه با پیگیری های فنی و تکنولوژی که صورت گرفت مساله حادی به وجود نیامد.

در خصوص این مسائل سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل باید رایزنی های خود را با کشورهای دوست به خصوص غیر متعهد ها انجام بدهد و چون ایران رییس این دوره غیر متعهدهاست می توان با یک جنجال رسانه ای صحیح با این مسائل مقابله اساسی شود و اگر قانونی در این خصوص وجود ندارد با پیشنهاد به سازمان ملل قانونی وضع شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات