اقتصاددان آمریکایی:

یک اقتصاددان آمریکایی، نقش دلار در جهان به عنوان یک ارز پشتیبان را رو به زوال و قلدری مالی این کشور را رو به پایان دانست.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر پل کریگ رابرتس، ستون نویس و سردبیر سابق «وال استریت ژورنال» و «بیزینس ویک» در تحلیلی نوشت: «نقش دلار به عنوان ارز پشتیبان رو به پایان است؛ امری که از پایان امپریالیسم مالی و قلدری مالی آمریکا حکایت دارد. »

به گزارش پرس تی وی، کریگ رابرتس خاطرنشان کرد: اجتناب فزاینده بسیاری از کشورهای جهان از دلار، به منظور مهار عدم موازنه تجاری، طرح چین برای کاهش بیشتر ارزش دلار و توجه آن به استفاده از یوآن در قرارداد آتیه (فیوچرز) نرخ نفت در «بورس آتیه شانگهای» نشان دهنده سطح تنزل موقعیت دلار به عنوان ارز پشتیبان است.

این اقتصاددان آمریکایی می افزاید: «ضربه به دلار، افزون بر ضربات ناشی از برون مرز سپاری شغل ها و شرط بندی های فاش شده، شکل گرفته از مقررات زدایی مالی، مبین آن است که اقتصاد آمریکا رو به پایان است. »

«بانک خلق چین» روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد، این کشور دیگر از روند افزایش ذخایر ارزی خارجی خود سودی کسب نمی کند.

ژو شیائو چوان در مقاله خود در توضیح اصلاحات اخیر مطرح دولت چین نوشته است، مقامات مالی «به طور اساسی» به مداخله معمول در بازار ارز پایان خواهند داد و دامنه تجارت و مبادلات روزانه یوآن را وسعت خواهند بخشید.

کریگ رابرتس در تحلیل خود نوشت: «همزمان با ورود دلار به حالت احتضار، بانک نابسامان مرکزی آمریکا (فدرال ریزرو) و جانیان وال استریت پیش فروش طلا در بازارهای کاغذی را افزایش خواهند داد و باقیمانده طلای غرب را به دستان آسیا هدایت خواهند کرد. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات