احمدی پیش از این مدیرکل اخبار شبکه جام جم، مدیرکل ارتباطات مرکز پژوهشهای صداوسیما، عضو هیئت علمی دانشکده صداوسیما بوده است. ضمن این که به عنوان «مشاور» در کنار اکبر ترکان هم حضور دارد.

گروه سیاسی - چندی پیش خبری توسط خبرگزاری مهر منتشر شد که از انتصاب یک مادر و پسر در دو عنوان متفاوت در یک وزارت خانه حکایت داشت.

به گزارش افکارنیوز - این پسر خانواده کسی نیست جز مجری دیشب برنامه گزارش صد روزه دکتر روحانی!

«عفت شریعتی» که سابقه نمایندگی مردم مشهد در مجلس شوری اسلامی و سخنگویی و نائب رئیسی در کمیسونهای فرهنگی و اجتماعی مجلس را دارد، روز ۲۳ مهرماه با حکم علی جنتی، به عنوان مشاور وزیر ارشاد در اموربانوان ابقا شد. شریعتی ۶۱ ساله که مشاور اموربانوان وزیرارشاد دولت دهم هم بود، سه شنبه گذشته با حکم وزیر جدید ارشاد، در سمت خود ابقا شد. شریعتی، مدرک کارشناسی در رشته تاریخ و تمدن ملل، کارشناسی ارشد عرفان اسلامی و کارشناسی ارشد مدیریت دارد و تدریس دانشگاهی و تحصیلات حوزوی هم در کارنامه او به چشم می خورد.



اما کمی آن سو تر از اتاق وزیر در ساختمان وزارت ارشاد، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) هم حکم ریاست دانشکده خبر را به نام پسر خانم شریعتی زد. «محمود احمدی افزادی» که در سال ۸۶ هم سابقه مدیریت دانشکده خبر را داشت، ۲۳ مهرماه با حکم «محمد خدادی» مدیر عامل ایرنا، به دانشکده خبر رفت تا کلید اتاق ریاست این دانشکده را تحویل بگیرد.
وی دیشب مجری مصاحبه با رئیس جمهور بود که به مراتب از حیدری در مقابل رئیس جمهور منفعل تر عمل کرد.



احمدی افزادی پیش از این مدیرکل اخبار شبکه جام جم، مدیرکل ارتباطات مرکز پژوهشهای صداوسیما، عضو هیئت علمی دانشکده صداوسیما بوده است. ضمن این که به عنوان «مشاور» در کنار اکبر ترکان هم حضور دارد. احمدی غیر از این ها سابقه اجرای برنامه تلویزیونی «نگاه یک» را هم دارد و برنامه زنده «شب آفتابی» در شبکه تهران هم از جمله فعالیت های فعلی او به عنوان تهیه کننده و مجری در تلویزیون است.

عفت شریعنی در گفتگویی که سال ۹۰ در ماهنامه «دنیای زنان» منتشر شده است درباره خانواده و رابطه مادر و پسری با فرزندانش گفته: «همسر من قاسم احمدی افزادی است که در دانشگاه علوم تربیتی مشهد مشغول به کار بود و در حال حاضر بازنشسته است. یک دختر و سه پسر به نام‎های محمود، مسعود و امیرحسین دارم. محمود احمدی افزادی که فرزند اول من است در حال حاضر مدیر شبکه تهران است و در دانشگاه هم تدریس می‏کند و رسالت رسانه‎ای خودش را انجام می‎دهد. محمود دارای دکترای ارتباطات با گرایش مدیریت استراتژیک است و مسعود هم در رشته عرفان و ادیان تحصیل می‎کند و در این عرصه تدریس می‏کند.

دخترم دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته فقه و مبانی اسلامی است و مشغول تدریس است. دو فرزند اول من یعنی محمود و مسعود سال‎هاست که در تهران ساکن هستند و ازدواج کرده‎اند اما دخترم در مشهد ازدواج کرده و آنجا ساکن است. امیرحسین که پسر آخر و فرزند آخر خانواده است فعلا مجرد است و در رشته زبان انگلیسی در دانشگاه آزاد مشهد در حال تحصیل می‏باشد. من با پسرانم خیلی صمیمی هستم. فاصله سنی من با فرزندان به ویژه دو پسر اولم بسیار کم است.

با فرزند اولم حدود ۱۸ سال اختلاف سنی دارم. ما همیشه با هم بوده‎‎ایم و حتی با هم کار پژوهشی انجام می دهیم. روابط من با فرزندان بسیار صمیمی و محترمانه است. هیچ کدام از فرزندانم با من و پدرشان با لفظ تو و الفاظ مفرد صحبت نمی‎کنند و همیشه آن حالت احترام‎آمیز در خانواده ما وجود دارد. از یک طرف محیط خانواده صمیمی است و از طرفی هر کدام از اعضای خانواده احترام سایرین را رعایت می کنند و این موضوع بین کوچک و بزرگ تفاوتی ندارد. »
پسر اول خانواده احمدی افزادی یعنی «مسعود» هم مدیر شبکه تلویزیونی «شما» در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات