در تذکر آیین نامه ای مطرح شد؛

نماینده مردم پاکدشت در مجلس گفت: رادیو ایران در برنامه ای نسبت به مجلس سیاه نمایی کرد در حالی که نمایندگان مجلس همواره تلاش و پایمردی می کنند.

به گزارش افکارنیوز ، نادر قاضی پور نمایند مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز یکشنبه در جلسه علنی پارلمان و در مورد طرح تسری فوق العاده خاص کارمندان پزشکی قانونی به کارمندان سازمان بهزیستی، اظهار داشت: جلسه قبل که این موضوع مورد بررسی قرار گرفت، یکی از دوستان تذکر اصل ۷۵ را مطرح کرد و آقای ابوترابی فرد آن اخطار را به رای گذاشت. اما با اینکه رئیس جلسه چندین دقیقه نیز صبر کرد تا رای مثبت نمایندگان را بگیرد، اما نمایندگان اخطار را وارد ندانستند چرا که موافق طرح هستند.

وی افزود: هر موقع طرحی برای حمایت از کارمندان و کارگران زحمتکش مورد بررسی قرار می گیرد، تذکرات و اخطارهای زیادی مطرح می شود، اما باید بدانیم که کارمندان بهزیستی ساعت های طولانی برای بچه های یتیم زحمت می کشند و ما باید از آنها حمایت کنیم.

علی لاریجانی رئیس مجلس نیز خطاب به قاضی پور گفت: شما دارید در موافقت با کلیات این طرح حرف می زنید و تذکرتان وارد نیست.

قاضی پور نیز در پاسخ گفت: بله؛ ما موافق کلیات طرح هستیم و به آن هم رای می دهیم.

در ادامه علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس نیز با استناد به اصل ۵۲ قانون اساسی در اخطاری اظهار داشت: بر اساس اصل ۵۲ بودجه سالانه کل کشور باید به ترتیبی که در قانون مقرر شده، از سوی دولت به مجلس تقدیم شود و همچنین بر اساس این اصل هرگونه تغییر در ارقام بودجه نیز تابع ثبت ارقام مندرج در قانون است.

وی ادامه داد: محل تامین هزینه های طرح تسری فوق العاده خاص کارمندان پزشکی قانونی به کارمندان بهزیستی از طریق صرفه جویی و فروش اموال است و ما آماری از ارقام مورد نیاز طرح نداریم، لذا این طرح با اصل ۵۲ قانون اساسی مغایر است.

علی لاریجانی رئیس مجلس نیز اخطار نماینده محلات را وارد ندانست.

در ادامه این جلسه فرهاد بشیری نماینده پاکدشت در مجلس در تذکری با استناد به ماده ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: امروز روز مجلس است و باید به جایگاه و شان نهاد قانونگذاری کشور احترام گذاشت، اما رادیو ایران اخیرا برنامه ای پخش کرده که نوعی سیاه نمایی نسبت به مجلس است در حالی که ما از نزدیک شاهدیم که همکارانمان در مجلس به صورت شبانه روزی تلاش و پایمردی می کنند.

وی خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: شما که در نطق امروز خود نقش و جایگاه شهید مدرس را تبیین کردید، باید شان و جایگاه مجلس شورای اسلامی نیز تبیین شود تا به جایگاه این نهاد مهم در کشور که طبق فرموده امام در راس امور است، لطمه ای وارد نشود.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس در پایان تذکر خود گفت: ۱۴ نفر از نیروهای زحمتکش نیروی انتظامی در سیستان و بلوچستان شهید شده اند.

علی لاریجانی رئیس مجلس با قطع سخنان بشیری خطاب به وی گفت: اکنون ما در حال بررسی طرح تصری فوق العاده خاص کارکنان پزشکی قانونی به کارمندان سازمان بهزیستی هستیم و اخطار یا تذکر شما باید مربوط به دستور باشد، نه اینکه وقت مجلس را برای بیان موضوعی که ربطی به دستور کار کنونی ندارد صرف کنید؛ این تذکر شما مربوط به تذکرات پایان صحن است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات