در شرایطی که تدابیر امنیتی زیادی برای حاضرین در مراسم سالگرد شهید شهریاری در نظر گرفته شده بود، هیچ کدام از مسئولان وزارت علوم در این مراسم حاضر نشدند.

به گزارش افکارنیوز ، عصر دیروز شنبه ۹ آذرماه سومین مراسم سالگرد شهید شهریاری در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد که حاشیه های این مراسم در زیر آمده است:

* برای ورود حاضرین تدابیر امنیتی شدیدی در نظر گرفته شده بود که حضار برای ورود به سالن باید وسایل خود را به صورت کامل تحویل می دادند و تفتیش بدنی می شدند.

* پیش از آغاز برنامه شایعه حضور ظریف و حتی روحانی در این مراسم به شدت قوت گرفته بود هر چند عده ای با اطلاع رسانی درباره حضور روحانی در بوشهر و عدم مشخص بودن برنامه ظریف این شایعه را رد کردند.

* این مراسم با حضور خانواده های برخی از شهدا برگزار شد و خانواده شهید شهریاری نیز از شهر زنجان برای برگزاری این مراسم خودشان را به تهران رسانده بودند.

* روخوانی علاقه بندان نویسنده کتاب شهید شهریاری از خاطرات مربوط به شهادت این شهید گرانقدر برای دقایقی حاضران در سالن را منقلب کرد. فضای سالن در این لحظات به شدت سنگین بود و تهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی با تمام وجود اشک می ریخت.

* نکته قابل توجه در این مراسم این بود که با وجود قید شدن حضور مسئولین وزارت علوم در دعوت نامه این مراسم، هیچ کدام از اعضا یا نمایندگان این وزارتخانه در سالگرد شهید شهریاری حاضر نشدند و غیبت آنها در این مراسم کاملا محسوس بود.

* بهجت قاسمی همسر شهید شهریاری در سخنرانی خود در این مراسم از سازندگان فیلم مستند مربوط به این شهید تشکر کرد و از حضار درخواست کرد تا سازندگان این فیلم را تشویق ویژه ای کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات