زاکانی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرصت ها و تهدیدهای توافق ژنو برای جمهوری اسلامی گفت: در قضیه هسته ای راهی جز مقاومت مدبرانه نداریم که این راه همان نرمش قهرمانانه است.

به گزارش افکارنیوز ، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به دعوت بسیج دانشجویی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این دانشگاه حضور یافت.

وی در ابتدای سخنان خود با بیان خاطره ای از مقام معظم رهبری گفت: در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان تأکید داشتند که بسیجی هم دنیا دارد و هم آخرت، دنیای بسیجی ممکن است توفیق ظاهری نداشته باشد اما دنیای بسیجی اطمینان و ثبات قدم است و آخرت بسیجی نیز همه چیز است.

زاکانی در ادامه افزود: وقتی به ریشه ها و عوامل و نتایج بسیج نگاه می اندازیم می بینیم شجره طیبه ای است که روز به روز میوه و محصول و خدمات می دهد.

این نماینده مجلس با اشاره به تغییر شرایط کشور نسبت به ۳۰ سال گذشته گفت: انتظارات از بسیجی امروز بسیار بیشتر از بسیجی ۳۰ سال پیش است چرا که شرایط کشور تغییر کرده و در حال حاضر ما در دوره جهاد اکبر به سر می بریم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: چند ماه پیش که ما خدمت مقام معظم رهبری رفتیم ایشان بیان داشتند که ۸ سال جنگ تحمیلی در مقایسه با شرایط فعلی هیچ است. این دوره جهاد اکبر است اما بدانید به فضل الهی این انقلاب به سرمنزل مقصود خواهد رسید و جوانان نمی گذارند بار انقلاب روی زمین بماند.

وی تأکید کرد: آیا ما نیز به اندازه پیچیدگی وضعیت امروز رشد کرده ایم و آیا مرد میدان هستیم.

زاکانی با بیان خاطره ای از ۸ سال جنگ تحمیلی گفت: آیا ما برای به پیروزی رسیدن رزمندگان جرأت فدا کردن خود را برای آنان داریم. باید این فرهنگ در بسیجیان وجود داشته باشد.

وی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند خواص اهل حق جان بر کف جامعه اثرگذار هستند و شرط ظهور امام زمان (ع) نیز کثرت این خواص اهل حق جان برکف است. در حقیقت این خواص بصیرت به جا دارد و در کنار آن قدرت ایثار و شهادت و فداکاری دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تا زمانی که هستیم باید مقاومت کنیم، گفت: امروز که دوره، دوره جهاد اکبر است ما باید خودمان را رشد دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه فرهنگ شهادت را کجا می شود احیاء کرد، گفت: بنده معتقدم اگر فرهنگ شهادت احیاء شود جامعه ما گلستان خواهد شد.

زاکانی با حساس خواندن شرایط امروز کشور گفت: آنچه وضعیت امروز کشور از ما طلب می کند این است که با بصیرت در میدان حاضر شویم.

وی افزود: نظام سلطه با تمام وجود حس می کند که در سراشیبی سقوط قرار گرفته است و به دنبال آن است که با بهانه های واهی با انقلاب ما مقابله کند.

زاکانی در ادامه تصریح کرد: غرب و آمریکا در بحث هسته ای به بمب اتم و ایران هراسی دامن می زند و همچنین حقوق بشر را پیش می کشد تا بتواند از این طریق نیز به انقلاب ما آسیب برساند. همچنین وقتی بحث از مقاومت و ایستادگی به میان می آید آمریکا ما را متهم به دفاع از تروریستم می کند در حالیکه خود آمریکا منشأ تروریسم دولتی و تشکیل گروه های افراطی است.

«الآن که هنوز امضای توافق هسته ای خشک نشده و چند روز از آن نگذشته آنان ما را دوباره به نقض حقوق بشر متهم می کنند. »

زاکانی در ادامه با اشاره به لزوم هوشیاری بسیجیان گفت: ما موقعی می توانیم بگوییم که دشمن دیگر نمی تواند دشمنی کند که از ما مأیوس شود چرا که دشمن هیچگاه برای ما حتی حق حیات نیز قائل نیست.

وی تصریح کرد: استقامت مدبرانه و مستحکم ما در برابر نظام سلطه دشمن را وادار به عقب نشینی می کند و نمونه آن جنگ ۳۳ روزه لبنان است.

نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: ما در قضیه هسته ای راهی جز مقاومت مدبرانه نداریم که همان نرمش قهرمانانه است. البته ما برای رسیدن به این مرتبه نیز مراحل دشواری را طی کردیم. ما اگر مقاومت کنیم دست برتر ما زمینه نا امیدی دشمن را به وجود می آورد اما در حال حاضر دشمن نا امید نیست.

زاکانی با بیان اینکه غرب بعد از مذاکرات هسته ای در بغداد به پیشنهادات دو طرفه روی آورد، گفت: ما شاهدیم که غرب در مذاکرات هسته ای بغداد از رویکرد یکطرفه و تحمیلی عقب نشست و به پیشنهاد دو طرفه روی آورد.

وی افزود: غرب در بغداد به جمهوری اسلامی سه پیشنهاد داد اول آنکه که فردو را تعطیل کنید و ۲۰درصد غنی سازی را از کشور خارج و غنی سازی ۲۰درصد را نیز تعطیل کنید.

وی ادامه داد: ما در آلماتی۱ شاهد بودیم که غرب گفت ما نمی گوییم فردو را تعطیل کنید بلکه فعالیت آن را کاهش دهید و پیام تیم مذاکره ایرانی به غرب این بود که پیشنهادات باید دوطرفه، هم وزن و همزمان باشد. شما تحریم ها را لغو کنید ما نیز غنی سازی ۲۰درصد را ادامه نمی دهیم. در آلماتی ۲ نیز پیشنهادات ما شکستن تحریم های بانکی بود که انگلیس زیر قرارداد زد تا اینکه به قضایای اخیر رسیدیم.

وی پیرامون توافق اخیر هسته ای گفت: پیرامون توافق هسته ای اخیر دو نگاه احساسی وجود دارد یک طرف بسیار خوشحال هستند و احساس می کنند که کار تمام شده است یک طرف دیگر نیز اظهار غمگینی می کند. در صورتیکه باید یک نگاه معتدل به قضیه داشته باشیم. این توافق برای ما یکسری فرصت ها و یکسری تهدیدهای جدی را به وجود می آورد.

زاکانی با تله های انفجاری خواندن تهدیدهای موجود در توافق ژنو گفت: ما باید دقت کافی را به توافق ژنو داشته باشیم و نباید این توافق منشأ اختلاف در حوزه ملی برای ما شود چرا که دشمن از همین اختلاف ما نیز سوءاستفاده خواهد کرد. در حالیکه ما باید حداکثر استفاده را از این توافق انجام دهیم.

وی با بیان اینکه انرژی هسته ای در حوزه های مختلف زندگی ما تأثیر دارد، گفت: اینکه رئیس جمهور می گوید اگر چرخ سانتریفیوژ می خواهد بچرخد باید چرخ زندگی مردم نیز بچرخد سخن غیرکارشناسانه ای است چرا که دیر یا زود زندگی مردم به انرژی هسته ای وابسته می شود.

وی در ادامه افزود: ما نباید در مسیر کنونی و در توافق اخیر ذوق زده باشیم و همچنین نباید دچار سرخوردگی شویم. آنچه مهم است این است که ملت ایران و مسئولان نسبت به مطالبات حداکثریشان ایستادگی کنند. مسئولان کشور و مردم باید با حفظ وحدت مطالبات به حق خودشان را داشته باشند و در این حین دولت باید تلاش دشمن در خصوص ایران هراسی را ناکام بگذارد.

علیرضا زاکانی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم از شر دشمنان خلاص شویم مگر اینکه در داخل به انسجام برسیم و ساخت درونی خود را مستحکم کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات