در حالی استعفای نماینده نهاوند در جلسه علنی امروز بررسی شد که با حاشیه های جالبی همراه بود.

به گزارش افکارنیوز ، یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه علنی بهارستان که مصادف با شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس بود طبق معمول پس از اعلام دستور جلسه آغاز شد.

*دو دوی نمایندگان

وقتی محمدحسین فرهنگی عضو هیئت رئیسه مجلس بررسی تقاضای استعفای مهدی سنایی نماینده نهاوند را جزو دستور امروز مجلس قرائت کرد صدای" دودو دو" نمایندگان به نشانه مخالفت با این تقاضا بلند شد.

پس از نطق طولانی رئیس مجلس که خود لاریجانی نیز به طولانی بودن آن اذعان داشت دستور دیگری پیگیری شد و پس از آن نمایندگان بررسی تقاضای استعفای سنایی را در دستور کار قرار دادند.

ابتدا متن استعفای سنایی توسط علیرضا منادی سپیدان قرائت شد سپس علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام موافقت کمیسیون با این استعفا از وی دفاع کرد.

پس از آن ۶ نفر از نمایندگان هم چون غصنفرآبادی، جهانگیرزاده، حیدرپور، قاضی پور، لاهوتی و جعفری هر کدام به مدت ۵ دقیقه نطق کردند.

البته جواد جهانگیرزاده وقت خود را در اختیار علی مطهری قرار داد.

*کوچ سنایی از بهارستان به مسکو

پس از اتمام نطق مخالفان که بیشتر موافقت بود تا مخالفت تقاضای استعفا به رای گذاشته شد و در نهایت نمایندگان با ۱۴۱ رای موافق با تقاضای استعفا موافقت کردند تا مهدی سنایی از بهارستان به مسکو کوچ کند.

*تلاش یک مخالف برای تصویب استعفا

اما نکته جالب این که جواد جهانگیرزاده که به عنوان مخالف استعفای سنایی ثبت نام کرده بود هنگام رای گیری به عنوان موافق تلاش می کرد تا این تقاضا رای بیاورد!

هم چنین لاهوتی نیز که به عنوان مخالف نطق کرد تلاش زیادی برای تصویب این تقاضا داشت.

*آخرین تذکر

پس از رای گیری باهنر خطاب به سنایی گفت: آخرین تذکر خودتان را به عنوان نمایندگی مجلس شورای اسلامی را مطرح کنید و سنایی که تعدادی از نمایندگان او را محاصره کرده بودند از نمایندگان تشکر کرد و قول داد که برنامه های توسعه ای شهرستان نهاوند را پیگیری خواهد کرد.

*گریه آقای سفیر


وقتی سنایی از زنان و مردان نهاوندی تشکر می کرد بغضی گلویش را شکست و گریه کرد که این حالت فضای مجلس را تحت تاثیر قرار داد.

*تشکر به زبان روسی

البته سنایی علی رغم مخالفت باهنر که چند کلمه ای به زبان روسی از نمایندگان تشکر کرد.

از دیگر حاشیه های جلسه علنی امروز درگیری لفظی دو نفر از نمایندگان بود که بدون توجه به مجلس و مباحث مطرح شده در آن به جرو بحث مشغول بودند هر چند خیلی سریع آشتی کردند.

*دعوا برای سوژه سازی


کمال الدین پیرموذن که یکی از نمایندگان پرحاشیه مجلس به شمار می رود با لحن تند عبدالله سامری نماینده خرمشهر مواجه بود و در واکنش به او صرفا می خندید اما سامری به گونه ای تند رفتار کرد که تعدادی از نمایندگان تجمع کرده و او را به آرامش دعوت کردند البته پس از این که سوژه ای برای اصحاب رسانه شروع شد دو نماینده مجددا آشتی کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات