نماینده تهران در مجلس گفت: استفاده از نمایندگان مجلس در پست های اجرایی و خالی کردن مجلس از نیروهای کیفی کار درستی نیست و آقای سنایی از نیروهای کیفی مجلس است.

به گزارش افکارنیوز ، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه پارلمان) ، در سخنانی به عنوان مخالف تقاضای استعفای مهدی سنایی نماینده نهاوند از کسوت نمایندگی مجلس، اظهار داشت: بنده به چند دلیل با استعفای آقای سنایی مخالفم، به طور کلی استفاده از نمایندگان مجلس در سمت های اجرایی و خالی کردن پارلمان از نیروهای کیفی کار درستی نیست.

وی افزود: آقای سنایی از نیروهای کیفی مجلس است و در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی منشأ اثر است و از نمایندگانی است که جنبه ملی آنها بر جنبه منطقه ای آنها می چربد و این موضوع مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

نماینده تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در مجلس بیشتر به نمایندگانی نیاز داریم که کلان نگر باشند و بیشتر به مسائل کلان کشور توجه کنند، به دلیل نوع برداشتی که اکثر مردم از مقوله نمایندگان مجلس دارند و تصور می کنند نمایندگان باید مشکل فردی آنها را حل کند، این امر باعث شده ما نمایندگان ملی در مجلس کمتر داشته باشیم.

مطهری خاطر نشان کرد: آقای سنایی از نمایندگانی است که به حقوق شهروندی و فصل سوم قانون اساسی اهمیت می دهد و جنبه چند صدایی مجلس را تقویت می کند.

وی با تأکید بر اینکه مجلس زنده، مجلسی است که صداهای مختلف در آن شنیده شود و صرفاً ثناگوی حکومت نباشد، گفت: دو سال و نیم از عمر مجلس نهم باقی مانده است و فرصتی برای انتخاب نماینده جدید از حوزه انتخابیه نهاوند وجود ندارد؛ در صورتی که با استعفای آقای سنایی موافقت شود، این حوزه انتخابیه دو سال و نیم فاقد نماینده در مجلس خواهد بود.

مطهری گفت: فلسفه وجود مجلس این است که از استبداد جلوگیری کند و مجلس بیش از هر چیز به نماینده مستقل نیاز دارد و اینکه نظارت دقیقی بر کار دولت داشته باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات