رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به جایگاه مجلس در نظام تقنینی و نظارتی کشور، گفت: قانونگذاری و قانون پذیری لازم و ملزوم یکدیگرند.

به گزارش افکارنیوز ، غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدرس، اظهارداشت: این شهید بزرگوار برای همه نمایندگان مجلس الگوی بسیار خوبی به شمار می رود و این روز به درستی به نام روز مجلس نامگذاری شده است.

وی با تأکید بر اینکه جامعه ای که قانون بر آن حاکم نباشد روی خوشبختی را نمی بیند، تصریح کرد: در واقع اگر قانون بر یک جامعه حاکم نشود و مردم قانون پذیر نباشند، مشکلاتمان حل نخواهد شد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه حاکمیت قانون دو امر را در پی دارد، افزود: اول قانونگذاری خوب و دیگری قانون پذیر بودن جامعه است؛ ما به همان اندازه که باید در مجلس تلاش کنیم قانون های متقن و مناسب وضع کنیم باید در جامعه نیز نسلی را تربیت کنیم که قانون را رعایت کنند و این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

حدادعادل با تأکید بر اینکه در مجلس باید تلاش کرد قانون های سنجیده و متناسب با شرایط، وضع مردم، امکانات دولت و به سود مردم در درازمدت تعیین شود، خاطرنشان کرد: البته باید دانست قانون گذاری کار دشواری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تعامل دولت و مجلس اشاره کرد و اظهارداشت: مجلس و دولت باید از یکدیگر حمایت کنند؛ اگر در جایی هم احساس می شود وزیری خطا می کند پیگیری مجلس برای کمک به دولت است و در جهت تضعیف دولت نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات