نماینده مردم تهران در مجلس از احتمال سؤال از وزیر آموزش و پرورش به دلیل مشکلات موجود در بیمه طلایی فرهنگیان خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخباری که در خصوص بیمه فرهنگیان به گوش می رسد، گفت: اینگونه شنیده می شود که بیمه طلایی متعلق به فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش دچار مشکلاتی شده است و ۵۰ درصد سهم وزارتخانه را نیز در ماه گذشته از خود فرهنگیان گرفته اند.

وی افزود: این موضوع قطعاً در مجلس پیگیری خواهد شد و در صورت صحیح بودن از وزیر محترم سؤال خواهد شد و باید پاسخگوی این مسئله باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیمه طلایی فرهنگیان برای خدوم فرهنگیان کشور یک خدمت بزرگ است.

بذرپاش گفت: وزارت آموزش و پرورش حق اینکه ۵۰ درصد سهم خود را از فرهنگی بگیرد جا ندارد و راجع به این موضوع باید فوراً پاسخگو باشد البته متأسفانه ما در این وزارتخانه شاهد اتفاقات دیگری هم بودیم و آن اینکه با وجود نیروهای فراوان، خدوم، با تجربه و آماده به خدمت و دارای انگیزه بالا برای کار و تلاش استفاده نشده و به جای آن نیروهایی که سالهای طولانی از خدمت کنار رفته بودند مجدداً بکارگیری می شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارتخانه ای که اصلی ترین سر و کار آن با قشر جوان و نوجوان جامعه است اینگونه اقدامات در نوع خود نوبری بی نظیر است.

بذرپاش گفت: البته این صحبت نافی احترام به قشر محترم بازنشستگان نیست بلکه بازنشستگان فرهنگی عزیز جزء پرافتخارترین اقشار جامعه هستند که دولت موظف است به آنان بیش از پیش توجه کند چرا که هزینه ها از حقوق بازنشستگی بیشتر می شود.

وی افزود: همچنین باید سامانه ای برای اخذ تجربیات آنها فراهم نماید ولی استفاده گسترده از مدیرانی که سالها از خدمت کنار رفته اند در مناصب مدیریتی جای سؤال دارد که اصرار وزیر بر بکارگیری این میزان بازنشسته و آن هم بعضاً ۱۰ سال از بازنشستگی آنها گذشته است ایشان باید به مجلس پاسخگو باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات