… خبرنگاری به ارائه آمار متناقض درباره تعداد زندانیان خارج از کشور و اینکه یک ایرانی در امارات شکنجه شده است پرسید که محسنی اژه ای گفت: تعداد زندانیان کم و زیاد می شود و لذا نمی توان گفت آمارها متناقض هستند. مثلا ممکن است افرادی را بگیرند اما بلافاصله از آنها رفع اتهام شود و آزاد شوند.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه اخیرا نرم افزارهایی در تلفن همراه وجود دارد که شبیه فیسبوک است و افراد عکس های شخصی خود را در آن قرار می دهند، آیا قوه قضاییه در این زمینه ورود کرده است؟ ، گفت: خیر، الان ورود نکرده ولی اگر امر خلافی باشد و جنبه عمومی داشته باشد قوه قضاییه ورود می کند.

خبرنگاری گفت که در هفته گذشته و قبل تر از آن افرادی از نهادهای مختلف برای مسئولان حوادث ۸۸ اعلام حکم کردند و گفتند که اینها باید اعدام شوند، با توجه به اینکه صدور حکم و اعلام آن در اختیار قوه قضاییه است، واکنش قوه قضاییه نسبت به این افراد چیست؟

محسنی اژه ای پاسخ داد: اگر اظهارنظر موجب تشویش اذهان عمومی شود این طبق قانون پیش بینی شده است. اگر فرد خاصی از اظهارنظر متضرر شود و شکایت کند، طبیعی است رسیدگی می شود، اما اگر غیر از این موارد باشد دستگاه قضایی وارد نمی شود.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سؤال خبرنگاری که به نبود دادگاه های تخصصی در مورد مناقصه ها اشاره کرد گفت: دادگستری مرجع تظلمات است و اگر کسی مدعی باشد از مناقصه ای متضرر شده است به دادخواست یا شکایت او رسیدگی می شود.

خبرنگاری از اقدامات قوه قضاییه در مورد پرونده کلاهبرداری توسط یک شرکت تولید کود و کرم در کرج که ۳۵ هزار مالباخته دارد و گفته می شود حدود ۴ هزار میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است پرسید، که محسنی اژه ای در پاسخ گفت: شرکتی تاسیس شده و قراردادی با افراد بسته است. البته نمی دانم اعدادی که گفته شد درست هستند یا نه ولی دادستان کرج در حال پیگیری به این موضوع است.

وی ادامه داد: معاون دادستانی کل هم به این موضوع وارد شده است، لکن مردم باید توجه کنند که موارد مشابه تکرار نشود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این پرونده فردی به نام الف. ش دستگیر شده است یا خیر گفت: فردی که نام بردید دستگیر نشده است.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره مطرح شدن مطالب توهین آمیز نسبت به خانواده احمدی روشن، گفت: همه ما وظیفه داریم که شان خانواده معظم شهدا را رعایت کنیم و بدانیم که این شهدا چه کسانی بودند و به دست چه کسانی شهید شده اند؛ زیرا کینه توزترین دشمنان ما سراغ این عزیزان آمده و آنها را شهید کرده اند.

خبرنگاری به ارائه آمار متناقض درباره تعداد زندانیان خارج از کشور و اینکه یک ایرانی در امارات شکنجه شده است پرسید که محسنی اژه ای گفت: تعداد زندانیان کم و زیاد می شود و لذا نمی توان گفت آمارها متناقض هستند. مثلا ممکن است افرادی را بگیرند اما بلافاصله از آنها رفع اتهام شود و آزاد شوند. تعداد زندانیانی که در داخل کشور یا خارج کشور هستند ثابت نیست.

وی ادامه داد: در مورد تبعه ایرانی در امارات هم وزارت خارجه این موضوعات را دنبال می کند تا نسبت به اتباع ایرانی ظلمی نشود و طبق قوانین با آنها برخورد شود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در جهت اینکه بتوانیم با کشورها استرداد مجرمین و معاهده قضایی داشته باشیم، اقداماتی داشته و داریم و وزارت دادگستری، وزارت امور خارجه و روابط بین الملل قوه قضاییه در این زمینه فعالیت می کنند.

محسنی اژه ای از شکنجه یک تبعه ایرانی در امارات ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: طبیعی است وقتی خبری می رسد بلافاصله وزارت امور خارجه اقدام می کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات