پرونده دولت دهم ۵ ماهی می شود که بسته شده. اما پرونده جداشدگان از رئیس جمهور همچنان باز است. آخرین جدا شده در حال حاضر مسعود زریبافان است که تا آخرین روز دولت احمدی نژاد با او کار کرد.

به گزارش افکارنیوز ، دلیل مشترک جدایی ها. باگذشت حدود ۵ ماه از پایان کار دولت دهم، یکی دیگر از یاران نزدیک احمدی نژاد، ادعای قطع رابطه با او به یک دلیل آشنا را مطرح کرد. «مسعود زریبافان» که از جمله نزدیک ترین یاران احمدی نژاد در دولتهای نهم و دهم بود، امروز و در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، از قطع ارتباط خود با رئیس جمهور سابق به دلیل ارتباط وی با مشایی خبر داده است.

زریبافان  گفته: «دلیل قطع ارتباط ما با ایشان به دلیل ارتباط تنگاتنگش با آقای مشایی است. »

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دولت احمدی نژاد درباره شایعاتی مبنی بر حضورش در دانشگاه ایرانیان هم گفته: «من در این دانشگاه حضور ندارم و اساسا مدت هاست از ایشان بی اطلاعم و با ایشان قطع ارتباط کرده ام. »

جدایی یکی از نزدیک ترین یاران احمدی نژاد از او اما با توجه به گفته های قبلی زریبافان، جالب به نظر می رسد. مرور اظهارات قبلی زریبافان درباره احمدی نژاد و مشایی، در این موقعیت شاید خواندنی تر از همیشه باشد:

۳۰ مهر ۸۸:

زریبافان در جلسه ای با علمای خوانسار و گلپایگان در مورد پاسخ به انتقاداتی که شرکت کنندگان به عملکرد مشایی داشتند گفت: «مشایی را ۳۰ سال است که می شناسم و رفاقت دیرینه با او دارم در مورد او باید بگویم که نکات مطرح شده در مورد او واقعیت ندارد. مشایی عضو حجتیه نیست و اصلا حجتیه ای وجود ندارد و چیزی از این انجمن باقی نمانده است. »

او در این جلسه تاکید کرده است که مشایی دائم الذکر بوده و اهل توسل است و هر تصمیمی که بگیرد بر آن باقی می ماند.

خرداد ۸۹:

خرداد ۸۹- روزنامه تهران امروز از قول «مسعود زریبافان» نوشت: «در دولت آقای احمدی نژاد عده ای برای خدمتگزاری جمع شده اند و همه از یک نوع، یک جنس و یک ارتباط با رئیس جمهور هستند. در این جمع دور و نزدیک معنا ندارد. موضوع حضور برخی دولتمردان مانند آقای مشایی در انتخابات یازدهم جزو گمانه زنی های ناصحیح است. البته هر کس برای خود می تواند حدسی بزند اما در واقع اینطور نیست که این حدس ها صحت داشته باشد. »

اسفند ۸۹:

جشن چهره سال مجله «رونا» در حالی برگزار شد که در این جشن، جایزه چهره برتر فرهنگی سال به «اسفندیار رحیم مشایی» رسید. اتفاقا متن  معرفی چهره  این  بخش را هم «مسعود زریبافان» خواند. متنی که این طور آغاز می شد: «آینده گرا و دوراندیش در تبیین جریان های فرهنگی در دهه آینده، توانمند در پردازش هندسه فرهنگی کشور، پایش رویکردهای سنتی در عرصه فرهنگی و توسعه همه جانبه آن با برداشت از تمام ذائقه های فرهنگی و تولید ایده های فرهنگی در بستر ایران اسلامی»

در ادامه این مراسم هنگامی که مجری مراسم از علی آبادی خواست که بالاخره مسکن خدیجه آزادپور، ووشوکار طلایی ایران در بازیهای آسیای گوانگ ژو را بدهند و در نهایت از مشایی هم درخواست کرد که پیگیر رسیدن این قهرمان به حقش بشود، زریبافان بلندگو را از مجری گرفت و عنوان کرد: «یکی باید به خود آقای مشایی خونه بدهد، چون ایشون خودش خونه نداره. »

هرچند، مدتی بعد  زریبافان در توضیح این ماجرا گفت که این مراسم در سال گذشته برگزار شده و او بدون آگاهی از محتوای جلسه به اصرار یکی از اعضای سابق هیات دولت در آن شرکت کرده است. وی ادامه داده است که در حین برگزاری مراسم پس از اطلاع از محتوای جلسه محل را ترک کرده ولی با اصرار دعوت کننده مجددا به برنامه برگشته است.

زریبافان چندوقت بعد در حاشیه حضورش در نماز جمعه تهران هم، سخنان آن روزش را پس گرفت. روزنامه جوان شنبه ۲۱ خرداد ۹۰ در این باره نوشت: «م سعود زریبافان که روز گذشته در نماز جمعه تهران به دلیل انتشار خبری در مورد حمایت وی از مشایی مورد انتقاد برخی از جانبازان قرار گرفت، گفت: من اشتباه کردم که این حرف را زدم و حرف خودم را پس می گیرم! »

پیش از این هم افرادی همچون «داوود احمدی نژاد» برادر رئیس جمهور دولت نهم و دهم و وزرایی مثل «محمدحسین صفار هرندی» ، «کامران باقری لنکرانی» ، «پرویز فتاح» و… از جمله کسانی بودند که از جمع یاران احمدی نژاد رفتند. آن هم با یک دلیل مشترک: «اسفندیار رحیم مشایی» .

 با این حساب زریبافان اولین نفر از حلقه نزدیکان احمدی نژاد به او نیست که اظهار می کند با او قطع رابطه کرده است. اما آیا او نفر آخر این زنجیره قطع شده خواهد بود؟

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات