عزت الله ضرغامی با سه تن از مجریانی که در مراسم گزارش صد روزه دولت حضور داشتند دیدار کرد.

به گزارش افکارنیوز ، رئیس رسانه ملی انتقادهای مطرح شده در فضای رسانه ها را به دلیل عدم اطلاع منتقدان از پشت صحنه برنامه گزارش ۱۰۰ روزه دانست و در عین حال به دلایلی که شاید قابل فهم باشد از این پشت صحنه رمزگشایی نکرد.

اما سایت های خبری به نقل از سردبیر جام جم مطلبی را نقل کردند که در آن آمده بود «در مورد مصاحبه اخیر نمی توان از رویکرد مسئولان دفتر رئیس جمهور و توقعات عجیب و غریب آنها چشم پوشی کرد.

جالب است بدانید درباره حضور سه مجری در این مصاحبه بین نهاد و سازمان توافق شده بود.

ساعت ۲ بعد ازظهر از دفتر رئیس جمهور به صدا و سیما اعلام می کنند دو مجری کفایت می کند و آقای عابدینی نیاید.

شب که خبرنگاران و تصویربرداران به دفتر روحانی می روند، متوجه می شوند دفتر ایشان خودشان راسا آقای احمدی افزادی که از مدیران فعلی دولت است را دعوت کرده اند.

ضمنا به تیم سازمان می گویند ما خودمان تصویربردار هم آورده ایم و تصویر هم خودمان می گیریم! به مجریان هم می گویند قرار نیست مصاحبه و چالش و… باشد.

دور همی است برای ارائه گزارش رئیس جمهور… بامزه تر این که از روز قبل اصرار داشتند بخش خبری ۲۱ پخش نشود یا سریع در چند دقیقه خلاصه بشود که مصاحبه زودتر شروع شده و به آخر شب نیفتد. »

ضرغامی در دیدار مجریان برنامه گزارش صد روزگی دولت به طور سر بسته گفته بود که به مسئولان ذی ربط دولت، درباره یکطرفه بودن برنامه مورد نظر توضیح داده است.

به نظر می رسد صدا و سیما نباید کفه احترام به دولت - چه دولت های سابق و چه دولت فعلی - را آن قدر سنگین کند که عملا وزنی برای کفه ملت و نخبگان و ضرورت پرسشگری و مطالبه گری رسانه ای باقی نماند.

طبیعتا چاره این مشکل آن است که مجریان صدا و سیما از وضعیت میکروفونی و تریبونی محض خارج شوند و کارشناسان و خبره های هر حوزه را پای برنامه های گفت وگو با دولتمردان بنشانند.

قطعا احترام واقعی دولتمردان به میزان احترامی است که در عمل به پرسش های نقادانه می گذارند و نه چیدن یک سویه میز مونولوگ با حضور یک یا چند دکور انسانی تحت عنوان مجری و بیرون از حوزه مسئولیت صدا و سیما.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات